KOD przechodzi do II etapu i czeka nas państwo podziemne

kijowski-face.jpg

Lider Komitetu Obrony Demokracji Mateusz Kijowski zapowiedział konieczność budowania struktur państwa podziemnego. Choć brzmi to jak kiepski żart, Kijowski porównywał nawet sytuację w kraju do tej, z roku 1944.

Swoimi przemyśleniami lider KOD podzielił się z uczestnikami premiery filmu dokumentalnego „Obywatelski zryw”. Po filmie miała miejsce dyskusja z udziałem m.in. Mateusza Kijowskiego i Ryszarda Petru.

Cytowany przez Polsat News Kijowski tłumaczył zebranym, że Komitet Obrony Demokracji będzie teraz przechodził do II etapu swojego działania w kraju i zapowiedział… tworzenie struktur państwa podziemnego.

 

– Potrzebny jest drugi etap obywatelskiego zrywu, budowa „państwa podziemnego”, instytucji obywatelskich, kulturalnych, które pomogą przenieść nasze wartości przez czas opresji – tłumaczył Kijowski.

To jeszcze nie koniec. Lider KOD z każdym kolejnym zdaniem coraz bardziej się rozkręcał.

 

– Na początku zerwaliśmy się, bo niszczono nam instytucje. Te instytucje są coraz bardziej niszczone, więc teraz drugi etap jest taki, że musimy zacząć zakładać własne instytucje […] I tutaj chciałbym przewrotnie użyć takiego hasła: „1944 pamiętamy”. Może nie dokładnie 1944, ale pamiętajmy co robiła Polska podziemna, kiedy nie było państwa wolnego – budowała państwo podziemne – mówił Mateusz Kijowski.  

 

foto: you tube

źródło:http://niezalezna.pl/85433-kijowski-odlecial-zapowiada-tworzenie-struktur-panstwa-podziemnego-i-obywatelski-zryw

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ