Komenda  Miejska Policji Wrocław:” Pilnujmy mienia – cennych rzeczy nie pozostawiajmy w samochodach, bądźmy też uważni w lokalach i na zakupach”.

policja 2.jpg

Policjanci KMP Wrocław apelują do mieszkańców, aby pilnowali swego mienia. Złodziejowi wystarczy kilka sekund, aby z auta zabrać, pozostawioną na fotelu cenną rzecz, czy w lokalu ukraść telefon pozostawiony na stoliku lub w otwartej kieszeni w kurtce.

Pamiętajmy: udając się na zakupy, nie pozostawiajmy cennych przedmiotów w samochodach, zwłaszcza w widocznym miejscu. Są to nie tylko nawigacje, laptopy i telefony. Pamiętajmy, aby w samochodzie nie pozostawiać toreb, pudełek, elektronarzędzi. Złodziejowi wystarczy kilka sekund, aby dostać się do pojazdu i zabrać, pozostawione tam przedmioty, następnie sprzedać przypadkowo spotkanym osobom, za zazwyczaj bardzo okazyjną cenę.

 

Dlatego, przed opuszczeniem pojazdu należy zawsze dokładnie sprawdzić, czy drzwi i okna są pozamykane, czy nie pozostawiliśmy w nim dokumentów, portfeli i innych przedmiotów.

 

Pamiętajmy także o bezpieczeństwie podczas zakupów. Portfele, telefony nośmy w zamykanych, wewnętrznych kieszeniach. Nie powinniśmy ich trzymać w tylnej kieszeni spodni. Kurtek z pozostawionymi w nich portfelami nie powinno się pozostawiać bez opieki, np. w koszyku. Wystarczy chwila nieuwagi, aby złodziej podszedł i zabrał odzież.

 

Uważni powinniśmy być także w lokalach gastronomicznych. Telefon, czy portfel pozostawiony na stoliku, czy otwartej kieszeni w kurtce, może stać się łatwym łupem złodzieja. W tłumie łatwo też można zgubić cenny przedmiot, myśląc, że został on skradziony.

 

Pamiętajmy! Nasze bezpieczeństwo zależy przede wszystkim od tego jak bardzo jesteśmy uważni.

 

 

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj