Zgorzelec: zatrzymany za kradzież rozbójniczą

policja 2_0.jpg

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego, podejrzanemu o kradzież rozbójniczą. Sprawca na terenie jednego ze sklepów zabrał sprzęt elektroniczny, a gdy pracownica chciała uniemożliwić mu kradzież, zaczął ją szarpać. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

31 sierpnia br. policjanci z Bogatyni otrzymali zgłoszenie o kradzieży rozbójniczej na terenie jednej z placówek handlowych. Jak ustali funkcjonariusze, sprawca ukrył w swojej odzieży sprzęt elektroniczny i chciał opuścić sklep. Został zauważony przez pracowników sklepu, którzy chcieli uniemożliwić mu wyjście z placówki. Złodziej stał się wtedy agresywny, odepchnął i podrapał jedna z pracownic, po czym uciekł ze skradzionymi przedmiotami. Łącznie spowodował straty w wysokości ponad 200 złotych.

Już chwilę później bogatyńscy policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tej kradzieży rozbójniczej. Okazał się nim 31- letni mieszkaniec Bogatyni. 
Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają nadal szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. czy zatrzymany ma na swoim koncie podobne lub inne przestępstwa.

Mężczyzna stanie teraz przed sądem, gdzie za kradzież rozbójniczą grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ