Dzierżoniów: Policja zatrzymałam złodzieja

więzienie 2.jpg

Na 3 miesiące trafił do aresztu mężczyzna podejrzany o liczne kradzieże w domkach jednorodzinnych. Sprawca, który wykorzystywał sen pokrzywdzonych oraz niezamknięte drzwi lub okna kradł wszystko, co wpadło mu w ręce – głównie biżuterię i pieniądze. Straty oszacowano na ponad 20 tysięcy złotych. Policjanci już odzyskali część skradzionego mienia. Mężczyzna odpowie również za posiadanie narkotyków oraz naruszenie nietykalności funkcjonariuszy.

Policjanci pionu kryminalnego z Dzierżoniowa, w wyniku prowadzonych działań ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże w domkach jednorodzinnych usytuowanych na terenie różnych osiedli. Podejrzany, to mieszkaniec tego miasta w wieku 37 lat. Funkcjonariusze udowodnili mu już co najmniej 10 tego typu zdarzeń.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci w sierpniu br. otrzymali zgłoszenia dotyczące kradzieży w domkach jednorodzinnych. Sposób działania sprawcy w każdej ze zgłoszonych spraw był identyczny. Wykorzystywał sen pokrzywdzonych lub ich nieobecność oraz niezamknięte drzwi i okna, przez które dostawał się do środka. Po wejściu do domu kradł wszystko, co wpadło mu w ręce, nastawiając się głównie na biżuterię i pieniądze Policjanci pracujący nad tymi sprawami, na podstawie zgromadzonych informacji i analizy materiału ustalili, że za zdarzeniami może stać 37-letni mieszkaniec Dzierżoniowa.

W wyniku dalszych czynności podejrzewany został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.  Zgromadzony materiał oraz jego analiza pozwoliła funkcjonariuszom na udowodnienie mu co najmniej 10 tego typu kradzieży. 37 – latek usłyszał również zarzuty posiadania kilkunastu porcji środków odurzających w postaci amfetaminy. Odpowie także za naruszenie nietykalności funkcjonariuszy oraz stosowanie przemocy w celu zmuszenia do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z jego zatrzymaniem.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie zastosował wobec 37-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci w toku przeszukania zabezpieczyli część biżuterii, której nie rozpoznali ustaleni dotychczas pokrzywdzeni. Wszystkie osoby, które rozpoznają przedstawione na zdjęciach przedmioty, proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Dzierżoniowie, z prowadzącym postępowanie, pod numerem telefonu 74-832-23-43 (od poniedziałku do piątku w godz.8.00 – 15.00) lub pod numerem 997 (całodobowo).

Zatrzymanemu, za czyny, o które jest podejrzany, grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj