Wrocław: 3000 zawodników z ponad 60 krajów. Startuje olimpiada brydżowa

szach.jpg

Od soboty, 3 września, trwa we Wrocławiu 15 World Bridge Games. To najbardziej prestiżowe zawody brydżowe na świecie. Odbywają się co 4 lata i nieoficjalnie nazywane są olimpiadą brydżową. Impreza potrwa do 17 września we wrocławskiej Hali Stulecia.

Do Wrocławia przybędzie 3000 zawodników z 60 krajów. Zapowiada się kolejna impreza, która może wypromować Wrocław na całym świecie.

 –  Ogromnie się cieszę, że światowej rangi impreza jest rozgrywana we Wrocławiu. Idealnie to pasuje do Wrocławia akademickiego i sportowego. Połączenie rywalizacji intelektualnej i równocześnie rywalizacji prawdziwie sportowej i to jeszcze w roku gdy jesteśmy Europejską Stolicą Kultury – powiedział podczas konferencji World Bridge Games to najważniejsze zawody w kalendarzu brydża sportowego, po raz pierwszy zostały zorganizowane w 1960 roku w Turynie we Włoszech pod nazwą The World Bridge Games Olympiad. Posiadająca ranking olimpiady w sportach umysłowych impreza, każdorazowo gromadzi reprezentacje z ponad 60 krajów całego świata. W drugim tygodniu imprezy odbędą się Otwarte Mistrzostwa Świata Par Narodowych, w których wszyscy chętni będą mogli zmierzyć się z arcymistrzami w walce o tytuł Mistrza Świata. Uczestnictwo ponad 3000 zawodników sprawia, że jest to największa impreza tego typu na świecie. Każdy chętny będzie mógł się przekonać czemu ta, jednocześnie prosta i skomplikowana rozgrywka, od wielu lat przyciąga największe umysły współczesnego świata.

OLIMPIADA BRYDŻOWA – odbywa się do 4 lata, są to najważniejsze zawody w kalendarzu.

 

foto: you tube

źródło: wrocław.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj