Lubin: Mieszkańcy zdecydują na co wydać pieniądze

plac zabaw 2.jpg

Nowy plac zabaw, oświetlenie ulicy, sportowa wycieczka, a może zabawa dożynkowa? Mieszkańcy gminy wiejskiej Lubin mają szanse zrealizować swoje pomysły z pieniędzy funduszu sołeckiego.

Do podziału jest 780 tys. zł. Najwięcej otrzymają największe miejscowości. W przypadku Chróstnika, Krzeczyna Wielkiego, Niemstowa, Obory, Osieka, Raszówki i Szklar Górnych kwota ta wyniesie ponad 41 tys. zł. Najmniejsza w gminie Buczynka do wykorzystania dostała 10 tys. zł.

– Są to środki, o przeznaczeniu których decydują sami mieszkańcy, a to oni przecież wiedzą najlepiej, na co je najzasadniej wydać. Zadania dużego kalibru realizuje oczywiście gmina, ale drobniejsze, często niecierpiące zwłoki, można zrealizować z funduszu sołeckiego. Są to także pieniądze, które mają mobilizować mieszkańców wsi do działań na rzecz swoich małych ojczyzn, podejmowania współpracy, lokalnego dialogu i krzewienia społeczeństwa obywatelskiego na wsi – mówi Tadeusz Kielan, wójt gminy Lubin.

Do tej pory z sołeckich funduszy mieszkańcy zorganizowali wiele imprez integracyjnych, także dożynkowych, stworzyli place zabaw i miejsca wypoczynku, wyposażyli kuchnie i świetlice, oświetlili, oznakowali ulice i wyremontowali przystanki. Na co wydać pieniądze w przyszłym roku, zadecydują podczas zebrań wiejskich, które najczęściej zwołuje sołtys i rada sołecka. Mają na to czas do końca miesiąca.

Lista miejscowości z przyznanym budżetem: Podział funduszu sołeckiego w 2017r.

 

foto: you tube

źródło: lubin.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj