O czym teraz marzy Petru?

ryszard-petru-2.jpg

Ryszard Petru ogłaszał się już liderem opozycji w Polsce, teraz jednak idzie znacznie dalej. Zapowiada, że chce przejąć władzę w kraju i zostać premierem. „Optymalne do rządzenia byłoby to, żebym to ja był premierem” – zapowiada lider Nowoczesnej.

Pytany na antenie TVN24 o to, czy chciałby zostać premierem Ryszard Petru odpowiada bez chwili zastanowienia: „TAK”.

Poproszony o umotywowanie swoich politycznych marzeń przekonuje, że zostanie premierem wpisuje się w jego polityczną ścieżkę.

– W ten sposób przejmuje się władzę i będę robił wszystko, co możliwe, żeby Nowoczesna miała najlepszy wynik w wyborach parlamentarnych, a wtedy optymalne do rządzenia byłoby to, żebym to ja był premierem.

Petru popuścił wodze fantazji także w innej kwestii. Stwierdził, że wizyta ministrów Waszczykowskiego i Błaszczaka w Wielkiej Brytanii… nie miała sensu. Według lidera Nowoczesnej jeśli chcieli oni załatwić sprawy związane z zagrożeniem mieszkających na Wyspach Polaków wystarczyło tam… zadzwonić.

 

– Nie trzeba było tam przyjeżdżać żeby coś załatwić. To działanie pod publiczkę. Ja nie wiem czy oni tam coś załatwili. Tańszą formą komunikacji jest telefon lub rozmowa za pośrednictwem internetu – oznajmił Petru.

Lider Nowoczesnej zapewnia, że on w takiej sytuacji nigdzie by nie jeździł, tylko „porozmawiał przez telefon”, ponieważ zdaje obie sprawę, że odpowiednicy polskich ministrów w Wielkiej Brytanii „mają na głowie tysiąc innych spraw”.

 

– Co jest ważniejsze – żeby Polacy poczuli się dobrze, bo polecieli ministrowie, czy żeby naprawdę było im dobrze? – pytał dość enigmatycznie Ryszard Petru.

Minister Mariusz Błaszczak oraz minister Witold Waszczykowski spotkali się z szefową brytyjskiego MSW Amber Rudd i szefem dyplomacji Borisem Johnsonem. Ministrowie wylecieli do Londynu w związku z drugim w ostatnim czasie atakiem na polskich obywateli w angielskim mieście Harlow. Kilka dni wcześniej na skutek poniesionych w podobnej napaści obrażeń zmarł pobity w tym samym mieście Polak.

 

– Nasza rozmowa była skoncentrowana na sytuacji Polaków w Wielkiej Brytanii oraz na wyjaśnieniu ostatnich wydarzeń. Pani minister Amber Rudd zapewniła nas, że będzie przypatrywała się bacznie postępowaniu, którego celem jest ujawnienie sprawców – mówił w Londynie po spotkaniu z ministrami spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

 

 

foto: you tube

źródło:http://niezalezna.pl/85623-petru-zdradza-swoje-najskrytsze-marzenie-chce-przejac-wladze-i-zostac-premierem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj