Schetyna: Bardzo chciałbym wierzyć, że HGW jest bez grzechu

 

Hanna Gronkiewicz-Waltz cierpi na niewystarczające wsparcie ze strony Platformy Obywatelskiej. Jej partia postanowiła, że prezydent Warszawy nie będzie startowała w wyborach na następną kadencję. Teraz okazuje się, że przewodniczący PO Grzegorz Schetyna powątpiewa w niewinność partyjnej koleżanki. – Czy HGW jest bez grzechu? Nie wiem tego, bardzo chciałbym wierzyć, że tak jest – powiedział w „Salonie politycznym Trójki”.

Wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej gościła w Radiu Zet. Przekonywała, że jest jedynym politykiem, który może doprowadzić do uchwalenia małej ustawy reprywatyzacyjnej. Tłumaczyła również, że jest zdeterminowana, żeby sprawę doprowadzić do końca, a jeśli służby wykryją korupcję, to „na pewno nie będzie to z mojej strony korupcja”.
 

W tym samym czasie w innym medium był Grzegorz Schetyna. W „Salonie politycznym Trójki” stwierdził, że nie wie czy Gronkiewicz-Waltz jest niewinna.

 

Kwestia Warszawy jest bardzo ważna. Czy HGW jest bez grzechu? Nie wiem tego, bardzo chciałbym wierzyć, że tak jest, że dopełniła wszystkich obowiązków w urzędzie miasta. Wierzę, że chce tę sprawę wyjaśnić. Na użytek nas wszystkich powinien to wyjaśnić zewnętrzny audyt. Jeżeli Hanna Gronkiewicz-Waltz popełniła błędy, to będziemy podejmować decyzje

– mówił.

Wpisuje się to w decyzje platformy co do kontunuowania jej prezydentury w Warszawie. Platforma już zdecydowała, że Gronkiewicz-Waltz nie będzie kandydować. 

fot. youtube

źródło: http://niezalezna.pl/85628-schetyna-bardzo-chcialbym-wierzyc-ze-hgw-jest-bez-grzechu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj