Dziś pierwsze posiedzenie komisji śledczej ds. Amber Gold

wassermann_2.jpg

O godz. 11.00 powinno rozpocząć się pierwsze posiedzenie komisji śledczej ds. afery Amber Gold. Śledczy mają wyjaśnić wszelkie nieprawidłowości dotyczące działalności piramidy finansowej, a także legalność działań podejmowanych wobec Amber Gold przez organy państwa.

Pierwsze posiedzenie komisji ma mieć charakter formalny – poinformowała jej przewodnicząca, poseł Małgorzata Wassermann. Śledczy zajmą się m.in. kwestią udostępnienia dokumentów i akt dotyczących sprawy, które obecnie są w posiadaniu różnych instytucji. Ponadto ustalona ma zostać liczba doradców stałych komisji, a także forma jej kolejnych posiedzeń.

Poseł Małgorzata Wassermann wskazuje, że materiał dowodowy dotyczący sprawy jest tak obszerny, że trudno określić, jak długo potrwa jego analiza.

– Zobaczymy, jak szybko te dokumenty będą komisji dostarczane. Potem trzeba mieć świadomość, że musi być czas na analizę i przeczytanie tych dokumentów, a następnie możliwe będzie wzywanie pierwszych świadków. Jako przewodnicząca zrobię wszystko, żeby to były prace czyste, jasne, klarowne i ukazujące pewne mechanizmy do spodu. Proszę natomiast nie zapominać, że to, jaki jest przebieg komisji, jaka jest kultura, co widzimy na komisjach sejmowych, to nie jest tylko kwestia przewodniczącego czy paru posłów PiS. To jest kwestia choćby zachowania nie tylko innych posłów, ale też kwestia zachowań osób, które są wzywane przed komisje – podkreśla Małgorzata Wassermann.

W pierwszej kolejności na świadków mają zostać wezwani prokuratorzy zajmujący się sprawą oraz urzędnicy Komisji Nadzoru Finansowego.

Powstanie komisji śledczej ws. Amber Gold zapowiedziała w maju premier Beata Szydło podczas prezentacji audytu rządów PO-PSL. Pierwszy wniosek o powołanie takiego zespołu pojawił się w Sejmie już w maju 2012 roku, kilka tygodni po nagłośnieniu sprawy.

W wyniku przestępczego procederu, jakim była piramida finansowa, poszkodowanych zostało niemal 19 tys. osób.

fot. youtube.com

źródło: http://www.radiomaryja.pl/informacje/dzis-pierwsze-posiedzenie-komisji-sledczej-ds-amber-gold/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj