Premier Szydło: Polska zdecydowanie opowiada się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji

szydl.jpg

– Chcemy być ambasadorem Ukrainy na arenie Unii Europejskiej. Wolna, demokratyczna i suwerenna Ukraina to gwarancja bezpieczeństwa – mówiła podczas wspólnego wystąpienia z premierem Ukrainy, podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy, premier Beata Szydło.

Do spotkania premier Polski z premierem Ukrainy doszło podczas Forum Ekonomicznego, trwającego w Krynicy.

“Polska niezmienne stoi na stanowisku, że jesteśmy i chcemy być ambasadorem Ukrainy na arenie Unii Europejskiej”

– Mam nadzieję, że uda się w bardzo krótkim czasie rozwiązać problemy, które w tej chwili są związane z agresją Rosji na Ukrainę. Życzymy tego bardzo serdecznie. Polska niezmienne stoi na stanowisku, że jesteśmy i chcemy być ambasadorem Ukrainy na arenie Unii Europejskiej. Podkreślamy, że wolna, suwerenna, demokratyczna Ukraina, to jest gwarancja bezpieczeństwa Europy i Polski – oświadczyła Beata Szydło po spotkaniu. 

“Polska zdecydowanie opowiada się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji”

Szefowa polskiego rządu zaznaczyła, że “Polska zdecydowanie opowiada się za utrzymaniem sankcji wobec Rosji”. – Uważamy, że porozumienie mińskie musi być wypełnione i takie stanowisko będziemy prezentować w czasie szczytu, kiedy będzie dyskusja na ten temat w Brukseli – dodała.

– Chcemy wzmacniać bezpieczeństwo energetyczne, chcemy budować infrastrukturę, która będzie również nas łączyła, chcemy prowadzić wspólne projekty w zakresie rozwoju instytucji obywatelskich, mamy wiele projektów kulturalnych, które możemy realizować – wskazywała, mówiąc o współpracy obu państw.

“Polska i Ukraina to wspólna historia, powinniśmy dzisiaj szukać w tej historii płaszczyzn, które nas łączą”

– To jest też nasza wspólna historia, często historia niełatwa, trudna, ale powinniśmy dzisiaj szukać w tej historii tych płaszczyzn, które nas łączą, powinniśmy tę historię na pewno wyjaśniać, na pewno szukać prawdy, ale budować bezpieczną przyszłość w oparciu o to, że dla nas, dla obydwu naszych państw, wspólna koegzystencja, bycie sąsiadami, dobre relacje, są gwarancją tego, żebyśmy mogli mówić o bezpieczeństwie, o tym, że razem stawiamy czoła wyzwaniom, pojawiającym się zagrożeniom, które płyną w zasadzie od jednego państwa – powiedziała Beata Szydło, podkreślając, że “Polska i Ukraina to wspólna historia, powinniśmy dzisiaj szukać w tej historii płaszczyzn, które nas łączą”.

“Chcemy być państwem europejskim, demokratycznym, a partnerstwo z Polską jest na tej drodze strategiczne”

Wołodymyr Hrojsman, premier Ukrainy, wskazał, że Polska i Ukraina powinny “delikatnie podchodzić do kwestii historycznych”. – Chcemy być państwem europejskim, demokratycznym, a partnerstwo z Polską jest na tej drodze strategiczne (…). Będziemy integrować się z Europą, Unią Europejską, to jest kurs niezmienny. Chcemy być państwem europejskim, demokratycznym, a partnerstwo z Polską jest na tej drodze strategiczne – podkreślił ukraiński premier.

fot. twitter.com/PremierRP

źródło: http://telewizjarepublika.pl/premier-szydlo-polska-i-ukraina-to-wspolna-historia-powinnismy-dzisiaj-szukac-w-tej-historii-plaszczyzn-ktore-nas-lacza,37604.html

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ