Legnica: Powstanie nowoczesna hala serwisowa Kolei Dolnośląskich

kolej 2.jpg

Koleje Dolnośląskie S.A. – spółka, która jest wizytówką dolnośląskiego samorządu na cały kraj pod względem innowacyjności po raz kolejny pozytywnie zaskakuje i stawia na rozwój. Oprócz zakupu nowoczesnych pociągów, spółka inwestuje właśnie w nową halę serwisowo-techniczną pod Legnicą. Miejsce budowy nowej hali pokazał dziennikarzom marszałek Cezary Przybylski, któremu towarzyszył Jerzy Michalak, członek zarządu województwa i Piotr Rachwalski, prezes spółki Koleje Dolnośląskie S.A.

Koleje Dolnośląskie inwestując w nową halę serwisowo-techniczną w Legnicy pokazują, że ważne są nie tylko zakupy pociągów – komfortowych i szybkich, ale ważne jest również codzienne dbanie o posiadany tabor. Inwestycja pokazuje, że oprócz zakupu nowoczesnych pociągów, których w taborze dolnośląskiej kolei będzie coraz więcej, inwestujemy również w ich obsługę serwisową, aby były zawsze bezpieczne, komfortowe i gotowe do jazdy – mówił Cezary Przybylski, marszałek Dolnego Śląska.

 

Obiekt przy ul. Pątnowskiej w Legnicy będzie kosztował według szacunków ok. 12 mln zł i zostanie sfinansowany w pełni ze środków własnych samorządowej spółki Koleje Dolnośląskie. Oszczędności, które wygenerujemy dzięki budowie nowej hali serwisowej dla pociągów KD, są imponujące.

Hala serwisowa przeznaczona do przeglądów technicznych pociągów Kolei Dolnośląskich będzie gotowa w marcu 2017r. Będzie to obiekt o powierzchni ok. 2,5 tys. m kw. i długości ok. 100 m wraz z wewnętrznymi torowiskami.

foto: you tube

źródło: umwd.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj