Wałbrzych: Nieletnia z nożem napadła na kobietę

logo policji 2.jpg

Wałbrzyscy policjanci ustalili i zatrzymali nastolatkę, podejrzewaną o rozbój na starszej kobiecie. Okazało się, że młoda dziewczyna używając noża doprowadziła pokrzywdzoną do stanu bezbronności i zażądała wydania wszystkich pieniędzy, jakie ta miała w domu. Łupem sprawczyni padło kilkaset złotych. Nieletnia trafiła do Policyjnej Izby Dziecka. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło 7 września br. w godzinach wieczornych. 75-letnią mieszkankę Wałbrzycha odwiedził młoda dziewczyna. Chciała pożyczyć trochę pieniędzy. Gdy kobieta odmówiła, nastolatka grożąc użyciem noża, doprowadziła ofiarę do stanu bezbronności i zażądała wydania wszystkich pieniędzy. Po otrzymaniu od przerażonej kobiety 600 zł uciekła z mieszkania.

75-latka o zdarzeniu powiadomiła Policję. Funkcjonariusze I-go Komisariatu Policji w Wałbrzychu natychmiast zajęli się sprawą i podjęli czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawczyni. Pokrzywdzona szczegółowo opisała wygląd napastniczki. Na tej podstawie mundurowi wytypowali i zatrzymali osobę odpowiedzialną za ten czyn. Okazała się nią 16-letnia mieszkanka Wałbrzycha, która trafiła do Policyjnej Izby Dziecka.

Nieletnia przyznała się do zarzucanego czynu. O jej dalszym losie zdecyduje teraz sąd rodzinny.

 

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ