.Nowoczesna chce pomnik Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie

Petru4.jpg
– Chcieliśmy przypomnieć państwu ważną datę w historii Polski. 12 września, 27 lat temu został powołany pierwszy niekomunistyczny rząd, którego premierem został Tadeusz Mazowiecki. Z przykrością stwierdzam, że to co się wtedy udało jest krok po kroku niszczone – mówił podczas briefingu w Sejmie lider .Nowoczesnej Ryszard Petru.
 

Ryszard Petru zapowiedział, że .Nowoczesna powołuje komitet budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego w Warszawie. Na jego stanie Paweł Rabiej z zarządu .Nowoczesnej oraz posłanka Monika Rosa. Decyzję gdzie stanie pomnik, Petru pozostawia władzom miasta. 

– Chcieliśmy przypomnieć państwu ważną datę w historii Polski. 12 września, 27 lat temu został powołany pierwszy niekomunistyczny rząd, którego premierem został Tadeusz Mazowiecki. Z przykrością stwierdzam, że to co się wtedy udało jest krok po kroku niszczone. Od TK poczynając, przez Sąd Najwyższy, przez brak dialogu. Chcemy wrócić do tamtych wartości – odwagi, otwartości, po to by przypomnieć, że na tych wartościach zbudowaliśmy III RP. Jako Nowoczesna powołujemy komitet budowy pomnika Tadeusza Mazowieckiego, który będziemy chcieli aby stanął w Warszawie w 2019 roku, na 30. rocznicę powstania rządu Mazowieckiego – mówił przewodniczący .Nowoczesnej. 

fot: Telewizja Republika

fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj