Wałęsa przyznaje się dlaczego uwielbia KOD i mówi jak chce obalić obecną władzę państwową

walesa6.jpg
Dlaczego Lech Wałęsa kibicuje Komitetowi Obrony Demokracji? Odpowiedź udziela sam zainteresowany: ludzie KOD zachowali się dzielnie, kiedy wymyślono sprawę Kiszczaka – informuje były prezydent.
 

Lech Wałęsa podczas spotkania z Poznaniem, kolejny raz podburzał słuchaczy do obalenia obecnej władzy w Polsce. Mówił m.in. „W tym układzie politycznym nie ma szansy na prawdę (…)”. I wyjawił wreszcie przyczyny, dlaczego tak gorąco wspiera KOD: ” bo ludzie KOD zachowali się dzielnie, kiedy wymyślono sprawę Kiszczaka” – mówił Wałęsa na konferencji zorganizowanej przez KOD i „Gazetę Wyborczą”.

Na konferencji prasowej Wałęsa był pytany o to, jak zamierza ostatecznie zamknąć i zakończyć sprawę znalezionych dokumentów i oskarżeń o jego współpracę z SB. – W tym układzie politycznym, przy takim ustawieniu IPN, sądów, Ziobry, nie da się zrobić prawdy. Czekam, aż będzie u nas działać prawo i wtedy zapłacą mi za te wszystkie krzywdy – powiedział. 

Wałęsa zaapelował również, że będzie starał się zorganizować referendum, które doprowadzi do zmiany politycznej w Polsce: – Naród musi zebrać podpisy – więcej niż ich ludzi wybrało. Powiemy: jest nas więcej, pytajcie narodu, czy macie prawo zmieniać system. Jeśli będzie odpowiedź: nie, to nie życzymy sobie takiej władzy. I albo poddacie się sami, albo wam pomożemy – powiedział Wałęsa.

źródło: Telewizja Republika

Fot: youtube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj