Prezydent w USA: Spotkanie z rodzicami amerykańskiego żołnierza, który oddał życie za polskiego wojskowego

Polusaduda.jpg
Na spotkaniu z amerykańską Polonią prezydent Andrzej Duda rozmawiał z polskim żołnierzem por. Karolem Cierpicą oraz z rodzicami sierż. Michaela Ollisa, który oddał życie za Polaka.
 

W trakcie spotkania z amerykańską Polonią w tak zwanej amerykańskiej Częstochowie, czyli w Narodowym Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej w Doylestown prezydent Andrzej Duda rozmawiał z porucznikiem Karolem Cierpicą oraz rodzicami bohaterskiego amerykańskiego żołnierza, Michalea Ollisa, który uratował polskiemu wojskowemu życie oddając własne.

Porucznik Karol Cierpica, żeby upamiętnić sierżanta Ollisa, nazwał jego imieniem swojego syna. Rodzice Ollisa poruszeni tym gestem podarowali małemu Michałowi pluszowego misia, uszytego z munduru ich syna.

W 2013 roku 24-letni sierżant Ollis zginął w czasie ataku rebeliantów na bazę Ghazni w Afganistanie, osłaniając własnym ciałem porucznika Karola Cierpicę przed wysadzającym się zamachowcem samobójcą.

Michael Ollis został pośmiertnie odznaczony amerykańską Srebrną Gwiazdą oraz polską Gwiazdą Afganistanu i Złotym Medalem Wojska Polskiego.

źródło: Telewizja Republika

fot: Telewizja Republika

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj