Kto atakuje PiS za nepotyzm? Była minister, której znajoma wygrała rządową loterię AddThis Sharing Buttons Share to Facebook18Share to TwitterShare to WykopShare to Google+Share to E-mail

nepotyzm.jpg

„Znowu PiSiewicze? To jednak zaraza jakaś, bo się rozprzestrzenia” – napisała na Twitterze Izabela Leszczyna, krytykując PiS za nepotyzm. Kim jest Leszczyna? To wiceminister finansów za rządów PO, która była odpowiedzialna za przygotowanie loterii paragonowej. Dziwnym trafem główną nagrodę – opla insignię wartego prawie 90 tysięcy złotych – wygrała jej.. dobra znajoma.

Przyzwyczailiśmy się, że nepotyzm i kolesiostwo w nowym rządzie widzą przede wszystkim politycy, którzy sami ustawiali swoich znajomych lub rodzinę, albo sami byli „ustawiani”.

Ale tego, że w sprawie „PiSiewiczów” odezwie się ktoś taki jak Izabela Leszczyna, nigdy byśmy się nie spodziewali. Oto, co napisała była wiceminister finansów:
 

scr

Przypomnijmy więc: Izabela Leszczyna była odpowiedzialna za przygotowanie tzw. loterii paragonowej. Na czym polegała loteria? Wystarczyło zrobić zakupy za co najmniej 10 zł, zabrać paragon, zarejestrować go na stronie loteriaparagonowa.gov.pl i czekać na losowanie, mając nadzieję na łut szczęścia. Tego nie brakowało Grażynie Kaweckiej-Karaś z Częstochowy. Problem w tym, że prywatnie to dobra znajoma… Izabeli Leszczyny. Obie panie znają się jeszcze ze wspólnej pracy w Częstochowie.

Kawecka-Karaś wygrała główną nagrodę – opla insignię wartego prawie 90 tys. zł. „Szansa wynosiła jak 1:56 000 000” – napisał na swoim profilu na Facebooku Artur Sokołowski, radny PiS z Częstochowy, który nagłośnił sprawę w mediach. 

źródło: niezależna.pl

fot: niezależna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj