Jelenia Góra:  KOMUNIKAT PRASOWY Nr 25 /2016 Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Bolesławiec

logo policji 2.jpg

 Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu prowadzi śledztwo w sprawie narażenia w dniu 21 września 2016 roku w Bolesławcu Macieja Z. na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu poprzez umieszczenie w butelce o pojemności 0,5 litra mieszaniny substancji chemicznych, które po jej spożyciu, spowodowały u pokrzywdzonego wystąpienie obrażeń ciała w postaci poparzenia jamy ustnej i przełyku, tj. o czynu z art. 160 § 1 k.k.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że Maciej Z. w dniu 21 września br. w godzinach wieczornych spożył niewielką ilość bezbarwnego płynu znajdującego się w butelce, na której widniała etykieta ,,Żywioł Żywiec Zdrój”. W następstwie tego zdarzenia trafił do szpitala gdzie udzielono mu pomocy medycznej. W mieszkaniu, w którym przebywał wyżej wymieniony zabezpieczono 11 butelek wody mineralnej ,, Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:08/08/08:49/3/1 oraz 1 butelkę również z etykietą wody mineralnej ,,Żywioł Żywiec Zdrój” mocno gazowanej o pojemności 0,5 litra z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1.

Z relacji ojca wyżej wymienionego – Eugeniusza Z. wynika, że całą zgrzewkę tj. 12 sztuk wody mineralnej, która została następnie zabezpieczona przez Policję zakupił, w tym samym dniu, w jednym ze sklepów na terenie Bolesławca.

Z wstępnej opinii Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wynika, że w butelce z oznaczeniem partii: S:20/04/11:04/3/1 zamiast wody znajdowała się substancja chemiczna, jednakże laboratorium nie posiada możliwości pełnej identyfikacji. 2 W chwili obecnej trwają w sprawie dalsze czynności dowodowe zmierzające do ustalenia na jakim etapie doszło do wypełnienia butelki wspomnianą substancją chemiczną oraz dokładnej jej identyfikacji.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Violetta Niziołek

foto” you tube

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj