Błyskotliwe kariery dzieci polityków. Praca dla synów Tuska i Celińskiego

Choć z reguły dla pracodawcy najważniejsze są wiedza i kompetencje pracownika, w przypadku niektórych zawodowych karier można odnieść wrażenie, że liczą się również i inne zalety. Na przykład właściwe nazwisko…

Już na początku września ma się odbyć posiedzenie komisji ds. Amber Gold. To właśnie wtedy Donald Tusk będzie miał możliwość złożenia wyjaśnień w sprawie podejrzeń o pomoc przy zatrudnieniu jego syna Michała na gdańskim lotnisku, a także w sprawie wspieraniu działalności syna zajmującego się równocześnie zdobywaniem zleceń OLT Express.

Jak podkreśla w rozmowie z „Super Expressem” poseł PiS Stanisław Pięta, nie ma żadnych wątpliwości, że przed komisję ds. Amber Gold wezwany zostanie także Michał Tusk – syn byłego premiera. Poseł zwraca uwagę, że w trakcie składania zeznań przed komisją należy, zapytać o szczegóły zatrudnienia Michała Tuska i ustalić, czy fakt zatrudnienia syna ówczesnego premiera mógł dodatkowo sprzyjać „wyjątkowej przychylności władzy dla interesów Amber Gold i OLT Express”.

Musimy ustalić, czy zatrudnienie syna Donalda Tuska przez OLT Express nie miało wpływu na zachowanie instytucji państwowych, które powinny działać ze szczególną starannością w sprawie tego typu przedsięwzięć gospodarczych– podkreśla poseł Pięta.

Najwyraźniej całe zamieszanie wokół Amber Gold nie przyniosło wielkich szkód Michałowi Tuskowi. Tuż po aferze kupił luksusowe mieszkanie w Gdańsku za pół miliona złotych.

Wiele kontrowersji wzbudza również kariera syna innego znanego polityka. Chodzi o Andrzeja T. Celińskiego, syna prominentnego działacza SLD, a później przewodniczącego Partii Demokratycznej Andrzeja Celińskiego.

Andrzej T. Celiński w 2012 roku dostał posadę zastępcy rzecznika prasowego ds. COREPER II przy Przedstawicielstwie RP przy Unii Europejskiej (Referat Informacji i Dyplomacji Publicznej). Już wówczas zaczęły się pojawiać pogłoski, że stanowisko mógł objąć dzięki bliskim znajomościom ojca z politykami PO.

Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że Andrzej T. Celiński jako zastępca rzecznika prasowego nie był zbyt aktywny. W internecie można znaleźć jedynie kilka komunikatów, w których pojawiają się jego wypowiedzi lub odwołania do jego nazwiska.

Nasi informatorzy sugerują, że po wygranych przez PiS wyborach parlamentarnych syn Andrzeja Celińskiego najwyraźniej próbował uwiarygodnić swoją pozycję w oczach nowych władz. Zamieszczał nawet w mediach społecznościowych zdjęcia, na których znajduje się w towarzystwie polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, te zabiegi nie przyniosły jednak oczekiwanego rezultatu, bowiem jeden z naszych informatorów ujawnił, że aktywność Andrzeja T. Celińskiego na jego stanowisku został oceniona bardzo nisko. Z naszych informacji wynika, że od 1 sierpnia ruszyła rekrutacja na zajmowane przez Celińskiego miejsce.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to jeszcze nie koniec błyskotliwej kariery Andrzeja T. Celińskiego. Coraz częściej spekuluje się, że w poszukiwanie odpowiedniej posady dla niego ponownie zaangażował się ojciec. Tym razem swoich sił Celińscy próbują w sektorze prywatnym. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Andrzej T. Celiński ubiega się o pracę w Amazonie. Miałby tam odpowiadać za… kontakty z politykami.

źródło: niezależna.pl

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj