Wrocław: Procesja z relikwiami św. Doroty i św. Stanisława

procesja 3.jpg

Wczoraj kolejny raz wrocławianie przeszli ulicami miasta z relikwiami świętych: Stanisława i Doroty – patronów Wrocławia.

Wierni o godz 16.00 spotkali się w Bazylice pw. św. Elżbiety. Tam krótkie słowo o męczennikach wygłosił ks. Paweł Cembrowicz, proboszcz Katedry, po czym w uroczystej procesji wszystkie stany wyszły na ulice miasta.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Wrocławskiej ks. prof. Andrzej Siemieniewski przewodniczył mszy świętej zarówno w bazylice, jak i w kościele pw. św. Doroty, do którego procesja zmierzała.

Słowa skierowane do wiernych były zachętą do współodpowiedzialności, powiedział m.inn. “katolicy są zobowiązani aby świadczyć słowem i czynem o wierze katolickiej”.

Biskup pragnie aby Wrocław stał się centrum wspólnotowej modlitwy. Mówił jak ważne jest modlenie na co dzień i publiczne wyznawanie wiary. Zaakcentował “głoszenie wiary katolickiej i jej przekazywanie – to jest istota chrześcijaństwa. Wypiękniały nam domy i ulice ale chodzi o to, aby nasze serca również piękniały. A to już jest dar Ducha Świętego o którego trzeba się modlić. Niech Bóg błogosławi wszystkim poczynaniom wszystkich ludzi. Amen” zakończył biskup.

Małgorzata Paw

ww

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ww

ZOSTAW ODPOWIEDŹ