CBA sprawdza Orlen i KGHM

cba.jpg

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło do siedziby Orlenu i KGHM – podaje RMF FM. Funkcjonariusze mają też sprawdzić Lotos, Polską Grupę Zbrojeniową i Grupę Azoty.

O planowanej kontroli ww. spółek Skarbu Państwa mówiło się już w zeszłym tygodniu. CBA sprawdza nieprawidłowości, o których zostało poinformowane kilka dni temu. Funkcjonariusze mają przyjrzeć się umowom i wydatkom na usługi z zakresu PR-u, marketingu, reklamy oraz na usługi doradcze.

Kontrole wszczęto po informacjach o korupcji i niegospodarności finansami publicznymi. Analiza zebranych dokumentów może potrwać kilka miesięcy – sama kontrola, niespełna dwa miesiące.

Według informacji podanych przez RMF FM, policjanci chcą dokładnie wiedzieć kto i na co wydawał pieniądze pozyskane ze Skarbu Państwa oraz jak dysponował nimi w zakresie usług o których mowa. Szczegółowej kontroli ma zostać poddanych pięć konkretnych spółek, posiadających kilkadziesiąt firm a konsekwencje za nieprawidłowości wyciągane natychmiastowo. CBA informowało wcześniej zarządy podejrzanych spółek o podejrzeniach nieprawidłowości i zamierzonej kontroli.

 

foto: you tube

źródło:http://telewizjarepublika.pl/cba-w-siedzibach-spolek-skarbu-panstwa-sprawdzaja-nieprawidlowosci,38495.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj