Nowy sondaż dla TNS

sondaż 2.jpg

Na łamach „Faktu” odnotowujemy interesujący sondaż, z którego wynika, że ponad połowa Polaków uważa, że PiS nie przebiło Platformy w obsadzaniu spółek Skarbu Państwa „swoimi”.

51,5 proc. pytanych uważa, że PiS nie przebiło PO w dokonywaniu czystek w spółkach Skarbu Państwa – z kolei 28,8% uważa, że jest inaczej. Być może to tutaj należy szukać odpowiedzi, dlaczego Polacy nie wierzą politykom Platformy Obywatelskiej w ich oburzeniu na działania dzisiejszych rządzących.

Dziennik przypomina przy tym niewielki fragment długiej listy znajomych „królika”, którzy robili gigantyczne majątki w spółkach zależnych od budżetu – za czasów Platformy. Tylko Aleksander Grad – odpowiedzialny za budowę elektrowni atomowej, która nigdy nie powstała – ma na swoim koncie wiele nazwisk osób, które dorobiły się u jego boku.

Ciepłe posadki przy Gradzie znaleźli m.in.: szef jego gabinetu, rzecznik, liczne koleżanki i koledzy, synowa, żona, współpracownicy… lista jest naprawdę długa. „Fakt” przypomina też zabawne przypadki zatrudnienia dla córki Jacka Rostowskiego i fryzjera Joanny Muchy – wszyscy na koszt podatników.

Czy może zatem dziwić, że Polacy nie podzielają emocji Platformy w ich dzisiejszej „trosce” o jakość kadr i przejrzystość zatrudnienia?

foto: you tube

źródło: http://wpolityce.pl/polityka/309812-ciekawy-sondaz-tns-polacy-uwazaja-ze-pis-daleko-do-poziomu-po-w-obsadzaniu-swoich-i-dluga-lista-przypomnien

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ