Smolec: Burmistrz zmuszony do oddania pieniędzy

smolec.png

Mieszkańcy Smolca najpierw dopłacili do budowanej drogi a potem chcieli zobaczyć jej rozliczenie. Burmistrz nie reagował na petycje.

Jak podaje Radio Wrocław Gmina Kąty Wrocławskie – w ramach inicjatywy lokalnej budowała drogę łączącą ulice w Smolcu. Między innymi ulicę Hebanową. Mieszkańcy Smolca dopłacili po kilka tysięcy złotych do jej budowy a potem chcieli zobaczyć rozliczenie.

Burmistrz nigdy tego nie zrobił. Zwrotu nadpłaconych pieniędzy nigdy nie dostali, bo gmina potraktowała je jako darowiznę. – Nie chcieli załatwić polubownie, więc trzeba było przedstawić swoje racje na wokandzie – mówi Zdzisław Wojtasiak, jeden z mieszkańców ul. Hebanowej. Odbyła się rozprawa. Sąd nakazał zwrócić nadpłacone pieniądze.

Burmistrz musi oddać nadpłacone pieniądze. Jak podaje Radio Wrocław, wyrok dotyczy tylko jednego mieszkańca ale burmistrz zapowiedział, że pozostali mieszkańcy zostaną poproszeni o polubowne załatwienie roszczeń.

Mieszkańcy chcą dowiedzieć się kto był odpowiedzialny za rozliczanie współfinansowanej prze nich inwestycji, czy będą wyciągnięte konsekwencje i czy o tym sie dowiedzą.

foto: you tube

źródło: Radio Wrocław

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj