Prace społeczne za obraźliwy komentarz w internecie

sąd okręg, lublin.png

Zapadł wyrok w sprawie mężczyzny, który w 2015 roku zamieścił w Internecie obraźliwy komentarz dotyczący ówczesnego prezydenta RP. Sąd skazał go na rok ograniczenia wolności poprzez wykonywanie nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie.

43 – letni Grzegorz J. na jednym z portali internetowych umieścił komentarz, w którym nazwał Bronisława Komorowskiego m.in. „podłym łajdakiem”, a także „niewolnikiem z WSI”. Sąd Okręgowy w Lublinie uznał, że w ten sposób mężczyzna znieważy prezydenta Polski i skazał go na rok prac społecznych. 

Okazuje się, że Grzegorz J. ma na swoim koncie podobne incydenty. Mężczyzna otrzymał nawet karę więzienia w zawieszeniu za poprzednie wpisy, także obrażające prezydenta. Jako, że kara nie przyniosła zamierzonych efektów, tym razem wyrok okazał się być surowszy. 

Mężczyzna jest bezrobotny i nie ma stałych dochodów, dlatego sąd zwolnił go z kosztów postępowania sądowego. Wyrok jest nieprawomocny. 

 

foto: street view

źródło: http://telewizjarepublika.pl/rok-prac-spolecznych-dla-mezczyzny-ktory-obrazil-w-internecie-komorowskiego,38547.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj