Wrocław: Do rozdania 800 drzewek w zamian za śmieci

drzewko.png

Zamień swoją starą suszarkę, elektryczny czajnik albo makulaturę na minidrzewko owocowe. W ramach akcji Moje Drzewo 2016 do rozdania mamy 800 roślin. Przyjdź w sobotę pod bar Barbara przy ul. Kazimierza Wielkiego.

  • Termin : 1 października 2016
  • Start godz. 11.00
  • Miejsce: przestrzeń przed Infopunktem Barbara (od ul. Kazimierza Wielkiego)

Aby zdobyć jedno drzewko musisz przynieść nam min. 500 gram makulatury albo elektroodpad małego agd lub rtv. Będziemy mieli również specjalne kontenery na żarówki oraz zużyte baterie. Ze względu na ograniczoną ilość drzewek jeden uczestnik może otrzymać jedną roślinę.

Będziemy Was zachęcać do głosowania w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Swój udział zapowiedzieli liderzy projektów starający się o Wasze głosy.

Chcemy przygotować Wrocław na Światowy Dzień Drzewa, który obchodzony jest 10 października. Z tej okazji ponad tydzień wcześniej będziemy rozdawać wrocławianom drzewa. By otrzymać jedno z 800 owocowych minidrzewek, musisz jedynie przynieść ze sobą makulaturę lub elektroodpad. Może to być stara suszarka, lokówka, toster, czajnik elektryczny, komputer, gofrownica czy frytkownica (dowolny sprzęt małego AGD i RTV zasilany na prąd lub na baterie). Zobacz regulamin akcji. Wydarzenie odbędzie się na placu przed Infopunktem Barbara na rogu Świdnickiej i Kazimierza Wielkiego. Startujemy od godz. 11.

W tym roku akcję Moje Drzewo wspiera Wrocławski Budżet Obywatelski. Biuro Partycypacji Społecznej UM zapowiedziało ustawienie swojego punktu informacyjnego, gdzie będzie można dowiedzieć się więcej na temat konsultacji. Wtedy będziemy w środku głosowania WBO 2016. Z tego powodu do udziału w projekcie zaprosiliśmy liderów walczących o głosy wrocławian projektów. Do ich dyspozycji przeznaczyliśmy teren znajdujący się między drzewami. Będzie można od nich dowiedzieć się, dlaczego warto oddać głos na ich projekt.

Minidrzewko owocowe to roślina, którą śmiało można hodować na balkonie czy tarasie, a nawet wewnątrz mieszkania. Drzewa są ważne dla polepszenia stanu powietrza – wiedzą to już przedszkolaki. Przyczyna jest prosta – drzewa (a konkretnie liście) w procesie fotosyntezy pochłaniają dwutlenek węgla, a w zamian dostarczają tlen. Ale walorów dla klimatu jest o wiele więcej. To już druga edycja akcji Moje Drzewo – w zeszłym roku rozdaliśmy 400 drzewek na placu Solnym. Wrocławianie chętnie wzięli udział w akcji.

Chcemy, aby we Wrocławiu było jeszcze więcej zieleni i świeżego powietrza. 
Z Tobą to się uda!

Organizator akcji:www.wroclaw.pl

 

źródło: wroclaw.pl

you tube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ