Wrocław: Janerka zagra na Ostrowie Tumskim

Lech Janerka wystąpi na wyjątkowym koncercie inaugurujący kulturalną jesień w mieście. Wrocławska legenda polskiej muzyki rockowej, zagra 1 października na Ostrowie Tumskim.

Na placu przy kościele pw. Świętego Marcina usłyszymy dobrze znany repertuar, ale w nieco bardziej lirycznej odsłonie. Janerka zaprezentuje także kilka nowych utworów. Wstęp wolny. 

Lider legendarnego zespołu Klaus Mitffoch na miejsce swojego występu wybrał plac pod kościołem Św. Marcina na Ostrowie Tumskim, szczególnie ważną dla siebie część miasta. – To miejsce niezwykłe – mówi Lech Janerka. Za czasów studenckich przychodziłem tu, aby się wyciszyć. Lubię się tam pojawiać także teraz.

Wrocławski artysta znany jest z niekonwencjonalnych pomysłów na koncerty. W 2008 roku wystąpił na wieży wrocławskiego Ratusza podczas zakończenia festiwalu Wrocław Non Stop. W programie największe przeboje artysty, ale także kilka zupełnie nowych utworów.

Koncert rozpocznie się o godz. 19:30, wstęp jest bezpłatny. Organizatorzy – ESK Wrocław 2016 radzą, by ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na placu, przyjść wcześniej.

W związku z koncertem, od 1.10.2016 r. do 2.10.2016 r., do godz. 7 rano, z ruchu kołowego wyłączona będzie ul. Świętego Macieja, a od 30.09.2016 r. na ulicy Świętokrzyskiej oraz przy ul. Świętego Macieja w pobliżu wydarzenia obowiązywać będzie zakaz parkowania. Od godziny 18 w dniu koncertu zamknięty dla pieszych zostanie bulwar ks. Aleksandra Zienkiewicza.

Złota jesień w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

Jesień w Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016 obfitować będzie w wiele atrakcji. W ramach Asymmetry Festival (do 24 września) wystąpią tuzy ciężkiego i mrocznego rocka, z Jesu/Sun Kil Moon, Discharge i Swallow the Sun na czele. 9 edycja Avant Art Festival (3 – 8 października) skupi się na prezentacji awangardowej muzyki i sztuki Japonii. Niewątpliwym świętem miłośników teatru będzie Olimpiada Teatralna „Świat miejscem prawdy” (14 października – 13 listopada), a także, dla najmłodszych, IV Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci „Dziecinada” (do 25 września). Różne odcienie kina amerykańskiego będzie można obejrzeć podczas 7. edycji American Film Festival (25 – 30 października). Ponadto, od 20 września w Muzeum Narodowym otwarta jest wystawa Wrocławska Europa prezentująca wielobarwność i rangę Śląska sprzed kilku wieków. W Muzeum Architektury z kolei można obejrzeć wystawę Podróż do Finlandii – Architektura i Design (15 września – 2 października). W listopadzie odbędzie się natomiast m.in. wystawa Photography Never Dies (17 listopada – 8 stycznia 2017 r.). Wielbiciele reggae będą bawić się w rytm muzyki wykonywanej przez gwiazdy gatunku podczas One Love Sound Fest w Hali Stulecia (11 listopada). Ostatnie dni listopada będą okazją do uczestnictwa w Kongresie Lemologicznym (28 – 30 listopada), międzynarodowym projekcie promującym twórczość oraz postać Stanisława Lema.

foto i źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj