Wrocław: Uwaga zmiany w ruchu od 28 września do 2 października

zmiany ruch drog 2.jpg

1/ Zmiany w ruchu na ul. Borowskiej, zamknięcie jednego pasa na Grodzkiej. Zakaz parkowania na św. Marcina i ruch wahadłowy na Pełczyńskiej. Takie zmiany w ruchu czekają kierowców w najbliższych dniach. 

2/ Zamknięcie skrzyżowania ul. Kuronia z ul. Borowską

Na skrzyżowaniu zamknięty został lewoskręt dla pojazdów jadący ulicą Borowską w stronę centrum. W obrębie skrzyżowania przejazd ul. Borowską odbywa się mocno odgiętym torem jazdy.  Powodem zmiany są roboty przy budowie przyłączy do wpustów deszczowych wykonywane dla potrzeb wyniesienia przejścia dla pieszych i przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ul. Borowskiej z ul. Wieczystą (vide schemat).
Zakaz obowiązywał będzie do ok. 9 października. Podobne ograniczenia zostaną wprowadzone w momencie wykonywania prac bitumicznych, co jest planowane oko. 20 – 28 października, ale roboty te będą wykonywane w godzinach nocnych.

Przebudowa skrzyżowania Wieczystej i Borowskiej jest jedną 11 lokalizacji, które zostaną zrealizowane do grudnia br. 
Pakiet 1: Wieczysta/ Borowska, Borowska/ Śliczna, Grabiszyńska/ Twarda, wlot ulicy wewnętrznej z posesji przy ul. Grabiszyńskiej 165 do ul. Grabiszyńskiej – roboty już rozpoczęto. 
Pakiet 2: wjazd i zjazd z i do stacji benzynowej BP z ul. Milenijnej, Nyskiej do  Armii Krajowej, Gęsia do ul. Brücknera,  wlot jezdni odbarczającej (w kierunku ul. Granicznej) do ul. Strzegomskiej
Pakiet nr 3: Litomska, wlot Pocztowej do Wiśniowej,  wlot Szybowcowej do Na Ostatnim Groszu.
Prace wykonuje konsorcjum firm Rotomat i Elektrotim. Koszt inwestycji to ponad 1,5 mln. zł.

3/ Zajęcie jezdni w ul. Grodzkiej 

Od 28 września do końca października na ulicy Grodzkiej, między Kiełbaśniczą a Odrzańską, zwężony jest pas do jazdy na wprost. Na jezdni wyznaczono korytarz dla pieszych w związku z wygrodzeniem chodnika.
Powodem utrudnień są roboty remontowo – budowlane w kamienicy przy ul. Garbary 3-4.
Inwestorem prac jest wrocławska firma Akme.

4/ Zakaz ruchu i parkowania na ul. św. Marcina 

W dniu 1 października obowiązuje zakaz ruchu i parkowania w ul. św. Marcina na całym odcinku. Wyłączona z parkowania dla autokarów turystycznych jest również ulica Świętokrzyska. Powodem zmian w organizacji ruchu jest koncert Lecha Janerki odbywający się na pobliskim bulwarze. Zakazy obowiązują do godz. 7.00 w dniu 2 października.

5/ Bieg Uniwersytetu Medycznego – zmiany w organizacji ruchu

W dniu 1 października 2016 r. odbędzie się we Wrocławiu „Bieg Uniwersytetu Medycznego 2016”. W godzinach 10 – 13 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu kołowym na trasie biegu.
Więcej szczegółów publikuje na swojej stronie www organizator imprezy:
http://www.bieg.umed.wroc.pl/google-map/

6/ Ul. Pełczyńskiej – ruch wahadłowy przez weekend 1-2.10

Przypominamy, że w najbliższy weekend odbędzie się kolejny etap prac przy odbudowie jezdni ul. Pełczyńskiej i na odcinku od Tymiankowej do nr 153 obowiązywał będzie ruch wahadłowy.  Wykonawca od nocy 30.09/1/10 do nocy 2/3.10 będzie regulował wpusty i układał warstwę ścieralną na prawym pasie jezdni.

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj