Dzierżoniów: Jechał beż zapiętych pasów bezpieczeństwa z amfetaminą i marihuaną

logo policja 2.jpg

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po sprawdzeniu tożsamości mężczyzny okazało się, że ma on cofnięte uprawnienia w związku z prowadzeniem pojazdu w stanie nietrzeźwości. Ponadto funkcjonariusze znaleźli jeszcze w jego samochodzie amfetaminę i marihuanę w ilości, z której można byłoby uzyskać blisko 500 porcji handlowych narkotyków. W związku z podejrzeniem, że mężczyzna mógł kierować pod wpływem środków odurzających pobrano krew do dalszych badań. Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

Policjanci ruchu drogowego z dzierżoniowskiej policji patrolując jedną z ulic miasta zauważyli osobową mazdę, gdzie zarówno kierowca jak i pasażerka nie mieli zapiętych pasów. W związku z ujawnionym wykroczeniem funkcjonariusze postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. 
Sprawdzenie wykazało, że jadący autem 22-letni mieszkaniec Niemczy, nie posiada uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu zatrzymane wcześniej za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Kontynuując sprawdzenia policjanci zauważyli, że za fotelem pasażera zdemontowany jest głośnik i wystają z niego torebki foliowe. Okazało się, że w zawiniętych folią pakunkach znajduje się biały proszek oraz susz roślinny. Badanie przeprowadzone przez policyjnych specjalistów potwierdziło, że jest to amfetamina oraz marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie blisko 500 porcji handlowych tych narkotyków.

Od 22-latka została również pobrana krew do badań, celem sprawdzenia czy kierował samochodem pod wpływem narkotyków. Jeżeli wynik będzie pozytywny grozić mu może kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz kolejny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi tym razem na okres nawet do lat 5.

Natomiast za posiadanie narkotyków odpowie przed sądem, a w świetle obowiązujących przepisów przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj