Świdnica – Wałbrzych: Bezpieczeństwo na drogach. Akcja „Moto Pirat”

kontrola policji.png

W dniu 30 września br., w godzinach 10:00-18:00, policjanci ze świdnickich oraz wałbrzyskich Wydziałów Ruchu Drogowego ponownie przeprowadzą na obszarze naszego powiatu wspólne działania o kryptonimie „Moto Pirat”. Będą one miały na celu ograniczanie liczby wypadków drogowych z udziałem motocyklistów oraz minimalizowanie skutków takich zdarzeń.

Poprawa stanu bezpieczeństwa na drogach to jedno z najważniejszych zadań Policji. Od początku bieżącego roku na terenie woj. dolnośląskiego odnotowano 14 ofiar śmiertelnych i 127 rannych wśród motocyklistów. Należy także wspomnieć, że w tej kategorii pojazdów zginęło 3 pasażerów, a 16 zostało rannych. Mając powyższe na uwadze, podjęto decyzję o wdrożeniu działań kontrolnych pod kryptonimem „Moto Pirat”.

Policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego będą egzekwować od kierujących motocyklami stosowanie się do obowiązujących przepisów,  w szczególności do ograniczeń prędkości, ustąpienia pierwszeństwa przejazdu, prawidłowego wyprzedzania, stosowania przepisów o zachowaniu się wobec pieszych, czy obowiązku jazdy w kasku ochronnym.
Zadania realizowane będą przy wykorzystaniu będącego w dyspozycji sprzętu techniki policyjnej – ręcznych mierników prędkości, pojazdów, w tym wyposażonych w wideorejestratory,  urządzeń do sprawdzenia stanu trzeźwości, a także motocykli służbowych.

 

foto: you tube

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ