Wrocław Tadeuszowi Różewiczowi

kartoteka.jpg

Mądzik, Kierc, Gordon, Wycichowska – ci uznani artyści wystąpią podczas Festiwalu Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz. Będzie można ich spotkać w miejscach niekoniecznie związanych z teatrem: w parkach i na ulicach. Można już rezerwować bezpłatne wejściówki

Festiwal rozpocznie się 7 października spektaklem „Odchodzi” Leszka Mądzika, który będzie można zobaczyć w parku Południowym. Październikowy termin festiwalu związany jest datą urodzin Tadeusza Różewicza, poety i dramaturga przez wiele lat związanego z Wrocławiem, który obchodził je 9 października. „Kartoteka Rozrzucona” to cztery dni pełne teatralnych wrażeń. Spektakle rozgrywać się będą w „nieoczywistych” i bardzo atrakcyjnych dla samego tekstu „Kartoteki”, miejscach – przestrzeniach nieteatralnych, przecinających drogę ludziom wracającym do domu, takich jak: parking podziemny, park, przejście podziemne, centrum handlowe czy nawet aula Wydziału Prawa UWr. Koncept sceny, którą w tekście Różewicza jest ulica, otrzyma wymiar realny. Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Organizatorzy zadbali o oryginalny transport dla widzów do miejsc pokazów – zabytkowym wrocławskim tramwajem, który będzie kursował po ulicach miasta przez cały czas trwania festiwalu. W tramwaju będzie można znaleźć fiszki z opisami każdego spektaklu z repertuaru. Wspólna podróż tramwajem to także znakomita okazja do wymiany opinii i wrażeń z innymi widzami oraz do skompletowania ze wspomnianych fiszek własnej, prywatnej „kartoteki”.

Inną atrakcję organizatorzy mają dla tych osób, które przyjdą na wszystkie spektakle – otrzymają one bowiem publikację rękopisu „Kartoteki” Tadeusza Różewicza. Wydanie wznowiono specjalnie z okazji festiwalu. 

Festiwal Kartoteka Rozrzucona: T. Różewicz odbędzie się od 7 do 10 października w różnych miejscach we Wrocławiu – w mieście, w którym poeta mieszkał i tworzył, aż do swojej śmierci. Będzie to prawdziwe święto, gdyż celebrujemy urodziny poety we właściwy dla niego, jak i dla teatru sposób – w miejscach niezwykłych.

Program festiwalu składa się z trzech ściśle powiązanych ze sobą nurtów:

– Zawsze Fragment – w tym nurcie pokazujemy realizacje dramatów Różewicza, a dokładnie – ich części, które zaprezentowane zostaną w przestrzeniach ulicznych, m.in. na parkingu podziemnym,

– Powtórzenia – ten nurt złożony jest z „remiksów” wyjątkowych spektakli, opartych na tekstach Różewicza, z wykorzystaniem różnych środków artystycznej wypowiedzi – od teatru tańca, przez teatr formy, po teatr dramatyczny, które także rozegrane zostaną w przestrzeniach nieteatralnych,

– Parasol – pod tym hasłem pojawią się prezentacje, dowodzące wpływu Różewiczowskiej filozofii uprawiania teatru.

Na niektóre przedstawienia obowiązuje rezerwacja wejściówek gwarantuje ona miejsce na widowni. Rezerwacji należy dokonać na następujące spektakle: „Kartoteka” reż Marcin Kalisz, „Lament. Pamięci Tadeusza Różewicza” reż. Ewa Wycichowska, „III Furie” reż. Marcin Liber, „Śmieszny staruszek” reż. Krzysztof Gordon, „Paw królowej” reż. Paweł Świątek.  

Rezerwacja nie jest wymagana na spektakle odbywające się w: parku Południowym, Sky Tower, na Scenie Kameralnej Teatru Polskiego: podwórze, na Dworcu Świebodzkim: poczekalnie, parkingu podziemnym pod NFM.

Odbieranie wejściówek na spektakle, po uprzedniej rezerwacji, jest możliwe od 3 do 5 października w sekretariacie Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu (Rynek-Ratusz 27, Wrocław). Po tym terminie wszelkie rezerwacje online przepadają. Pełna informacja o festiwalu – harmonogram, opis spektakli i artystów, miejsca prezentacji, bilety – na stronie wydarzenia http://www.kartotekarozrzucona.pl/

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj