Dzierżoniów: Policja skonfiskowała 2700 porcji handlowych narkotyków

logo policja 2.jpg

Za posiadanie środków odurzających odpowie przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez dzierżoniowskich policjantów. W mieszkaniu i piwnicy podejrzanego funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli narkotyki w postaci amfetaminy, mefedronu oraz marihuany. Jeżeli okaże się, że podejrzany zajmował się również handlem, grozić mu może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie prowadząc działania zmierzające do ograniczenia przestępczości narkotykowej zatrzymali 32-letniego mieszkańca Bielawy podejrzanego o tego typu przestępstwa.  
Do zatrzymania doszło tuż po tym, jak funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna może w swoim mieszkaniu posiadać środki odurzające. Podejrzenia potwierdziły się. W jego mieszkaniu policjanci znaleźli w kilku workach foliowych narkotyki. Przeprowadzone przez specjalistów badanie wskazało, że zabezpieczone substancje, to amfetamina, mefedron oraz marihuana w ilości pozwalającej na uzyskanie ponad 2700 porcji handlowych. 
Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających, a także ustalają czy mężczyzna zajmował się również ich sprzedażą.  
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.  

foto: you tube

źródło: policja.gov.pl

 

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ