Bolesławiec: Para oszustów złapana na gorącym uczynku

policja logo.png

Bolesławieccy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o wyłudzenie kredytu. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzani posługując się fałszywymi dokumentami zamierzali zaciągnąć pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. 
 

Funkcjonariusze Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali 40-letnią kobietę i 34-letniego mężczyznę podejrzanych o oszustwo. 
Policjanci prowadząc działania udaremnili próbę wyłudzenia kredytu na szkodę jednej z bolesławieckich placówek bankowych. Sprawcy wpadli na gorącym uczynku, w momencie, kiedy usiłowali zaciągnąć pożyczkę w wysokości 20 tysięcy złotych. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu bolesławieckiego, którzy w tym celu posłużyli się fałszywymi dokumentami o zatrudnieniu i zarobkach. 40-letnia kobieta i 34-letni mężczyzna przedstawili pracownikowi banku podrobione zaświadczenie o źródle i wysokości miesięcznych dochodów. Przestępczy plan nie powiódł się i oboje trafili do policyjnego aresztu. 
 

Funkcjonariusze obecnie sprawdzają czy podejrzani wykorzystując inne podrobione dokumenty próbowali uzyskać kredyty w jeszcze kolejnych bankach. 
Oboje za swój czyn odpowiedzą teraz przed sądem. Podejrzanym w świetle obowiązujących przepisów grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj