Jawor: Miała pomóc ale wolała ukraść

logo policja.jpg

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozić może kobiecie zatrzymanej przez policjantów z powiatu jaworskiego, podejrzanej o kradzież mienia. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że podejrzana sprawowała opiekę nad starszym, schorowanym mężczyzną i będąc u niego w pokoju zauważyła leżący na szafce tablet.

Chociaż przyszła do niego w zupełnie innym celu, kiedy opuszczała mieszkanie wykorzystała nieuwagę właściciela i skradła urządzenie. Policjanci odzyskali sprzęt, a podejrzana za swój czyn odpowie teraz przed sądem.  
Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Jawora. Łupem sprawcy padł tablet o wartości 650 złotych. Powiadomieni o zdarzeniu policjanci na podstawie uzyskanych informacji wstępnie wytypowali osobę podejrzewaną o ten czyn. Kilka dni później funkcjonariusze namierzyli jej aktualne miejsce pobytu i zatrzymali w związku z kradzieżą.  

21-letnia mieszkanka Jawora przyznała się do tego przestępstwa. Tłumacząc funkcjonariuszom, że widok pozostawionego bez nadzoru sprzętu bardzo mocno ją skusił. Twierdziła też, że potrzebowała pieniędzy i wszystko potoczyło się już mimowolnie. Jak ustalili policjanci wykorzystała ona nieporadność starszego mężczyzny i wychodząc z mieszkania zabrała leżący na szafce tablet. 
Urządzenie po kradzieży trafiło do jednego z miejscowych lombardów. Policjanci odzyskali już utracony sprzęt i niebawem wróci on do właściciela. Sprawdzenia potwierdziły także, że kobieta była już w przeszłości karana za tego typu przestępstwa. 
Usłyszała w tej sprawie zarzuty i za swój czyn odpowie teraz przed sądem.   

 

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ