Nerwowa reakcja Tuska na słowa prezesa PiS. Musiało zaboleć..

tusk5.jpg
W wywiadzie dla “Gazety Polskiej” prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział: “sądzę, że przewodniczącym Rady Europejskiej nie powinien być człowiek, wobec którego być może stawiane będą poważne zarzuty”. Na te słowa zareagował Donald Tusk. W sposób mało oryginalny, ale pokazujący, że nerwy puściły.

Podczas rozmowy z prezesem PiS dziennikarze “Gazety Polskiej” zapytali między innymi, czy Polska będzie popierała starania Tuska o drugą kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej.

– Wyrażam swoje indywidualne zdanie. Sądzę, że przewodniczącym Rady Europejskiej nie powinien być człowiek, wobec którego być może stawiane będą poważne zarzuty. To nie będzie wzmacniało wspólnoty – stwierdził Jarosław Kaczyński.

Po kilku godzinach zareagował Donald Tusk. Wpisem na twitterze. Jego treść trudno jednak uznać za oryginalną. 

“To może debata, Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach. Jestem do dyspozycji” – napisał były szef Platformy Obywatelskiej.
 

To prawda, Tusk powinien być do dyspozycji. Odpowiednich instytucji. Nie jest też chyba przypadkiem, że we wpisie nie wspomniał o sposobie prowadzenia śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej, gdy on był premier. Tematów jest zresztą znacznie więcej. Afera Amber Gold, biesiadowanie ministrów jego rządu w restauracjach i “taśmy prawdy”, afera hazardowa i rozmowy koło śmietnika, zniknięcie pieniędzy Polaków zgromadzonych w OFE. I tak dalej…

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

 
PODZIEL SIĘ

1 KOMENTARZ

  1. wiem nawet co tusk w tym czasie myślał….tusk ktoś dostał ważny prezent po wyborach w stanach….a to dla ciebie i dziesiątki innych dożywocie …..coż sprzedali ciebie i dali komuś prazent w postaci twojej wolnosci i twoich kolesi ….sporo ich jest…co?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ