Strzegom: Ośrodek Sportu i Rekreacji do likwidacji

print scrn, basen stzregom.png

Władze samorządowe Strzegomia, po wcześniejszych konsultacjach z radnymi Rady Miejskiej, podjęły decyzję o zlikwidowaniu Ośrodka Sportu i Rekreacji w jego obecnej strukturze.

Zmiany podyktowane są nowymi zadaniami, jakie stoją w przyszłości przed strzegomskim samorządem. Zmieni się sposób zarządzania obiektami sportowymi, jak również w 2018 r. do dyspozycji mieszkańców oddany zostanie nowy obiekt – przyszkolna pływalnia „Delfinek”. W tym tygodniu właśnie ruszyły prace budowlane.

Zmiana ma dwa główne cele: pełne i aktywne wykorzystanie wszystkich obiektów sportowych na terenie naszej gminy. Po drugie spółka będzie mogła zarabiać, ale również inwestować w nową infrastrukturę, co w dużym stopniu odciąży budżet gminy Strzegom – informuje burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

– Jestem pewien, że zmiana sposobu zarządzania oraz nowa struktura wpłynie pozytywnie na jakość świadczonych usług, decyzje zarządu będą podejmowane szybciej, a działalność będzie elastycznie dopasowana do oczekiwań mieszkańców. Nowy podmiot otrzyma również określone zadania, w tym inwestycje sportowe, jak modernizacja szatni, czy budowa siłowni zewnętrznej i toru do jazdy na rolkach i rowerach. Gmina wciąż będzie 100-procentowym właścicielem obiektów sportowych i w tym zakresie nic się nie zmieni. Chcemy, aby zajęcia sportowe nadzorowane do tej pory przez instruktorów sportu z OSiR-u, przejęły organizacje sportowe, jak Start Strzegom, AKS czy Stowarzyszenie Taekwondo, co wpłynie korzystnie na zróżnicowanie oferty zajęć i podniesienie poziomu szkolenia – dodaje zastępca burmistrza Strzegomia, Wiesław Witkowski.

Powyższe zmiany nie są rozwiązaniem prekursorskim. Spółki istnieją w Świebodzicach, Strzelinie, Wałbrzychu czy też w Sobótce.

O sprawie będziemy informować na bieżąco.

Od 2011 na terenie gminy powstały dwa Orliki: w Jaroszowie i Stanowicach, hala sportowa w Goczałkowie oraz boisko na ul. Koszarowej w Strzegomiu.

foto: print scrn google street view
źródło: strzegom.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ