Kolejny sukces studentów Politechniki Wrocławskiej. Tym razem w Australii

politechnika 2.jpg

Wrocławianie w debiutanckim starcie w międzynarodowym konkursie UAV Challenge Medical Express zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na południową półkulę pojechali studenci z zespołu JetStream. Konkurs UAV Challenge Medical Express przeznaczony jest dla konstruktorów samolotów bezzałogowych. Organizatorem imprezy jest Queensland University of Technology, a partnerami m.in. koncerny Lockheed Martin i Boeing.

Wzięło w niej udział 25 ekip z całego świata, w tym dwie z Polski. Obok wrocławian do Australii pojechała reprezentacja Politechniki Wrocławskiej. W zawodach brały udział nie tylko zespoły akademickie, ale także formacje reprezentujące firmy specjalizujące się w budowie bezzałogowców.

Zadanie postawione przed konstruktorami miało kilka etapów. Najpierw bezzałogowiec musiał dotrzeć do punktu oddalonego o ponad 20 km. Potem rozpoznać sylwetkę człowieka, wylądować nie dalej niż 80 metrów od niego. Z umieszczoną w konstrukcji przez obsługę próbką krwi samolot miał wrócić do bazy.
Żadna z ekip nie realizowała wszystkich elementów zadania. Najbliżej tego była australijska grupa Canberra UAV, na drugim znaleźli się Holendrzy z teamu MAVLab TU Delft, wrocławianie zajęli ostatecznie trzecie miejsce.
Studentów z JetStream w pracach nad samolotami wspierali młodzi specjaliści z innych politechnicznych kół naukowych: JEDI i Off-Road oraz studenci z Wydziałów Elektroniki, Mechanicznego i Elektrycznego.

foto: pwr.edu.pl

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ