Zgorzelec: Wnuczek swoją babcię pobił i okradł. Za rozbój grozi mu 12 lat więzienia

logo policji 2.jpg

Kara do 12 lat pozbawienia wolności może grozić mężczyźnie zatrzymanemu przez policjantów z powiatu zgorzeleckiego. Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że 23-letni wnuczek dokonał rozboju na swojej 68-letniej babci. Sąd na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.  

W minioną sobotę dyżurny z Komisariatu Policji w Bogatyni otrzymał zgłoszenie rozboju, którego ofiarą była 68 -letnia kobieta. Natychmiast skierował na miejsce policjantów, którzy ustalili przebieg zdarzenia. Okazało się, że 23-letni wnuk przyszedł w odwiedziny do swojej babci i nie zastał jej w domu. Postanowił więc zaczekać na kobietę przed blokiem. Kiedy 68-latka wracała z zakupów mężczyzna zażądał od niej wydania 50 złotych oraz telefonu komórkowego. Gdy odmówiła i weszła do klatki schodowej napadł ją. Zaczął szarpać za torebkę usiłując ją wyrwać, a kiedy kobieta straciła równowagę i upadła, kopnął ją w twarz. Następnie wyrwał torebkę, zerwał z szyi złoty łańcuszek i uciekł.  

Policjanci, którzy zajęli się ta sprawą szybko namierzyli aktualne miejsce pobytu 23-latka podejrzanego o ten czyn. Za rozbój odpowie on teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował już wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ