W ramach ESK na wrocławskich osiedlach wiele ciekawych wydarzeń

mikro_1 grant 2.png

Jesień w Europejskiej Stolicy Kultury to nie tylko duże wydarzenia i festiwale. To także mniejsze, skierowane do mieszkańców wybranych osiedli, warsztaty i zajęcia przygotowane w ramach specjalnej edycji mikroGrantów ESK.

– Wrocławianie zapraszają innych wrocławian na zajęcia, które sami wymyślili – mówi Anna Pasternak z ESK 2016. – Wiele z tych warsztatów związanych jest z poszukiwaniem tożsamości i odkrywaniem historii miejsca, są też warsztaty artystyczne i kulinarne. Autorzy projektów nie zapominają o niepełnosprawnych i osobach wykluczonych społecznie i ekonomicznie.

W jesiennej edycji mikroGrantów znalazło się 15 projektów, które potrwają od października do listopada. Będzie można nauczyć się techniki sitodruku, lepienia z gliny, tańca, robienia przetworów, a nawet zostać krótkofalowcem. Ta ostatnia umiejętność okaże się przydatna, by połączyć się z kosmonautą przebywającym na okołoziemskiej orbicie z stacji kosmicznej. Zaplanowano też budowę domków dla kotów na „Trójkącie”.

Na wszystkie warsztaty wstęp jest wolny, ale trzeba się zapisać mailowo. Rekrutacja już trwa. Informacje na temat wydarzeń w ramach „Podziel się energią!” – specjalna edycja mikroGrantów znajdziecie poniżej.

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj