„Jasna Sprawa”, czyli nowa firma Owsiaka założona metodą „Amber Gold”

Owsiak.jpg
„Mrówka Cała” przez lata doiła WOŚP i „Złotego Melona” na ciężkie miliony złotych, teraz czas na „Jasną Sprawę” – pisze bloger Matka Kurka na blogu kontrowersje.net, opisując kolejną firmę Jerzego Owsiaka.

Tekst Matki Kurki pierwotnie ukazał się na blogu kontrowersje.net

Przykładami bezczelności i poczucia bezkarności prezesa Owsiaka mógłbym sypać godzinami. Pierwsze z brzegu to oczywiście lekceważenie obowiązującego prawa: odmowa realizacji prawomocnych zarządzeń Sądu, czy permanentne łamanie ustawy o dostępności do informacji publicznej. Tylko te dwa karygodne i ostentacyjne omijanie przepisów prawa pokazują, że Jerzy Owsiak czuje się nietykalny. Niestety podobne postawy są czymś powszednim u pana prezesa i rzec by można, że na nikim to nie robi większego wrażenia. Większość się przyzwyczaiła do istnienia Owsiaków, Nowaków, Sikorskich, Wojewódzkich, pozostali tracą ochotę do opisywania patologii, którą wyniesiono na poziom cnoty.

Zdarzają się jednak takie „numery”, które powinny obudzić najbardziej obojętnych. Dziś opiszę niewiarygodnie bezczelne zagranie Owsiaka, pokazujące w jakim poczuciu wyższości i kpiny ze zwykłych ludzi żyje pan prezes. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji finansowej odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP. 12 maja 2014 roku trafiło do Sądu kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu. Z dostarczonej do Sądu makulatury wiadomo, że z fundacji WOŚP i „Złotego Melona” prywatna firma żony Owsiaka „Mrówka Cała” wydoiła co najmniej 1,3 miliona złotych, w postaci rozmaitych zleceń i innych usług wykonywanych za pieniądze donatorów, w tym za pieniądze z puszek. Sąd nie dał wiary pociętym starym gazetom, które księgowa Pilarska i Jerzy Owsiak drwiąc z ludzkiej inteligencji podpisali: „zestawienia finansowe”. 17 czerwca 2014 roku Sąd wydał nowe zarządzenia, domagając się pełnej dokumentacji w postaci ksiąg rachunkowych, co jak wiadomo skończyło się odmową i kompromitacją Jerzego Owsiaka oraz fundacji WOŚP wraz z przyległymi spółkami i firmami.

Powyższe fakty są powszechnie znane, ale to dopiero tło dla najnowszego biznesu Jerzego Owsiaka, przyklejonego do WOŚP i „Złotego Melona”. Gdy sprawy zaczęły się Owsiakowi i jego żonie wymykać spod kontroli, razem wykonali klasyczną dla RP III operację biznesową. Działalność spalonej „Mrówki Całej” została zawieszona, a klika dni wcześniej Jerzy Owsiak pod jakże znamienną nazwą: „Jasna Sprawa” założył własną firmę. Chociaż kolekcjonuję kłamstwa i moralne oszustwa Owsiaka i śledzę niemal każdy jego ruch, nie przyszło mi do głowy, że prezes „Złotego Melona” w czasie dla niego wyjątkowo niebezpiecznym może tak „pójść po bandzie”. Wróćmy jeszcze raz do dat i pokażmy pełne kalendarium:

1. W dniu 3 kwietnia 2014 roku Sąd Rejonowy w Złotoryi wydał zarządzenie, w którym zażądał od WOŚP i „Złotego Melona” przekazania kopii dokumentacji odzwierciedlającej „wszelkie operacje finansowe” w trójkącie: „Mrówka Cała”, „Złoty Melon” i WOŚP.

2. 16 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu Lidia Niedźwiedzka-Owsiak biegnie do urzędu i zawiesza działalność „Mrówki Całej”.

3. 24 kwietnia 2014 roku, po zarządzeniu Sądu, Jerzy Owsiak zakłada swoją firmę „Jasna Sprawa”.

4. 1 maja 2014 roku firma Jerzego Owsiak „Jasna Sprawa” rozpoczyna działalność gospodarczą.

5. 12 maja 2014 roku do Sądu trafia kilkanaście nieistotnych i wewnętrznie sprzecznych świstków, z czego spora część została wyprodukowana w Excelu.

6. 17 czerwca 2014 roku Sąd uznając dokumenty za niewiarygodne, wydaje nowe zarządzenia, w których żąda od fundacji WOŚP i „Złotego Melona” dostarczenia kopii ksiąg rachunkowych.

7. 5 września 2014 roku pełnomocnik Owsiaka i WOŚP, po wielu tygodniach kluczenia, przysyła do Sądu pismo, w którym oświadcza, że fundacja i „Złoty Melon” nie wykonają prawomocnych zarządzeń, które dotyczyły kopii ksiąg rachunkowych.

Sekwencja zdarzeń inteligentnemu człowiekowi mówi wszystko. Sztubackie zagrywki z wnoszeniem pudeł na salę sądową i bieganie po stole w poszukiwaniu słoika zostały przez Sąd ukrócone. Happening, który miał odwrócić uwagę od prywatnych biznesów małżeństwa Owsiaków robionych na chorych dzieciach, przy pomocy dzieci wyganianych w styczniu na ulicę, przyniósł odwrotny skutek. Ponieważ „Mrówka Cała” była podwykonawcą dla „Złotego Melona” i WOŚP, wyciągając z tego układu publiczno-partnerskiego miliony złotych, małżeństwo „filantropów” postanowiło pozbierać rozlane mleko. W jaki sposób? Metodą małżeństwa „Amber Gold”. Owsiakowie zawiesili działalność spalonej firmy i w tym samym czasie otworzyli firmę, której właścicielem jest Jerzy Owsiak, a pełnomocnikiem Lidia Niedźwiedzka-Owsiak. Czy muszę tłumaczyć, jaki profil działalności ma „Jasna Sprawa”? A jakże by inaczej, pewnie, że szkolenia edukacyjne, medyczne, produkcja filmowa, muzyczna i gadżetów wszelakich, słowem wszystkie zlecenia „Mrówki Całej” do przejęcia. „Jasna Sprawa” to najzwyklejszy w świecie klon „Mrówki Całej”. Z tej przyczyny zwykły Kowalski, którego US potrafi ogołocić za niewykazanie 10 złotych przychodu, nie potrafi zrozumieć po co ten cały cyrk? Jaki sens w tym wszystkim? Zawieszać jedną firmę i zakładać drugą pod własnym nazwiskiem, w dodatku z pełnomocnikiem, do którego należała zawieszona firma? Tak właśnie się robi, jeśli się czuje, że prokuratura, sądy, urzędy skarbowe i wszelkie inne instytucje nie tkną podobnego poziomu bezczelności, ponieważ nie ma sygnału z centrali. Czy małżeństwo „Amber Gold” wysilało się przy rejestracji nowych podmiotów? Absolutnie nie, facet z kilkoma wyrokami, drwiąc z prawa, zakładał nową firmę, a gdy się nie dało posyłał żonę i dalej na oczach wszystkich robił biznes.

„Mrówka Cała” przez lata doiła WOŚP i „Złotego Melona” na ciężkie miliony złotych, teraz czas na „Jasną Sprawę”. Owsiak nie mógł sobie odpuścić wielkiej kasy na kilka miesięcy przed żniwami. Przypomnę, że 1 maja 2014 roku „Jasna Sprawa” zaczęła działać, żeby zdążyć przed 31 lipca na „Przystanek Woodstock”, no i coś mi się wydaje, że także w dniu 11 stycznia 2015 roku firma Owsiaka nie będzie narzekać na brak zleceń. Sama organizacja „Przystanku Woodstock” to jest 7-8 milionów, między innymi wyjętych z puszek i 1% podatków. Mając przed sobą taką perspektywę rozum śpi i budzi się pożądanie. Owsiak wiedział, że grunt mu się pali pod nogami, że sprawy przybrały fatalny obrót, ale nie był w stanie powstrzymać się przed manewrem „Amber Gold”, bo na „Przystanku Woodstock” i Finale WOŚP zarabia się największe pieniądze. Dlatego do Sądu ostatecznie nie trafiły księgi rachunkowe, tylko jakieś kieszonkowe Owsiaków z umów zleceń i śmiesznych premii, bo prawdziwa wielomilionowa kasa kryje się w dwóch źródłach: prywatne firmy prezesa i pani dyrektor finansowej wykonujące zlecenia na rzecz WOŚP oraz beztroskie życie na koszt fundacji. Przy Owsiakach „trójka madrycka”, ośmiorniczki Sienkiewicza, czy wino Sikorskiego to skromne życie.

Policzcie sobie „kilometrówkę” Owsiaka, który niemal co weekend jedzie ponad 700 km w obie strony do Szadowa-Młyn. Policzcie jego wizyty w New Yorku, Paryżu, Londynie i wszelkie inne „szkolenia”. Policzcie wszystkie delegacje, wizyty w knajpach, hotelach, przeloty samolotowe itd., itp. Daję głowę, że roczne utrzymanie Owsiaków przez podatników i donatorów, wiele nie odbiega od poziomu ministrów napychających się u „Sowy”, że o zwykłych posłach nawet nie warto wspominać. Zresztą same ich pensje są ministerialne, no i skąd się biorą takie kwoty, jak: 4 miliony kosztów administracyjnych, czy 7 milionów na reklamę i działalność propagatorską? I wszystko to jest możliwe, ponieważ Owsiak cięgle jeszcze należy do kasty nietykalnych, gdyby takie akcje z lekceważeniem prawa i zakładaniem firm w stylu„Amber Gold” przeprowadzał Piotr Wielgucki, następnego dnia miałby US na głowie, a potem sąd pieczętowałby wniosek prokuratury o trzymiesięczny areszt. Mimo wszystko coś się zmienia, ludzie zaczynają przecierać oczy i łączyć fakty, stąd też pan prezes Owsiak z podpalonym tyłkiem schodzi coraz niżej, przesyłając 120 anonimów z prośbami ludzi, którzy mu zaufali i powierzyli swoje ciężkie losy, a których on i jego pomagierzy potraktowali, jak mięso armatnie w brudnej, łamiącej prawo walce. Ten symbolicznie wyrażony stosunek Owsiaka i WOŚP do biznesu, nie filantropii, jest doskonałym podsumowaniem i wytłumaczeniem „Jasnej Sprawy”.

źródło: Telewizja Republika

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

28 KOMENTARZE

 1. Sąd sąd , przeciez US i UKS moga wejśc do firmy i sprawdzic dokumentację i nie bedzie sie za tym chował, bo dowalą mu domiar. Jeśli robi przekręty kontrolerzy to wyłapią

  • właśnie cały artykuł tłumaczy, dlaczego dotychczas to nie miało miejsca – jest chroniony tak, jak Amber; na szczęście chyba to się już kończy

   • Życzę aby urodziło się Panu dziecko… I jak żona pójdzie leżeć do szpitala… To proszę napisać pismo… Że absolutnie, nie życzy sobie pan, aby Pana narodzone dziecko, skorzystało z jakiegokolwiek sprzętu oklejonego serduszkiem…
    Lepiej daj rydzykowi.. Niech sobie jeszcze jedno auto kupi… „Boże widzisz… I nie grzmisz” 🙈

   • Strasznie wielkie musi miec materace ten Owsiak Kradnie juz od 29 lat te miliony i wpycha biedactwo w te materace no bo przeciez gdzies to musi trzymac 🙂 I jakos dziwnym trafem od 6 lat pisowska prokuratura z Zerem na czele nie jest wstanie nic znalezc na Owsiaka Przeciez te pisiory tak go nienawidza ze nawet sa wstanie spreparowac jakis przekret bo juz tak robili przy innych nie wygodnych postaciach a to prosze na Owsiaka nic nie ma 6 lat szczucia i nic

 2. Zawistni mali tacy jestescie krzyczycie o jakie wielkie przekrety a skoro takie wielkie to gdzie jest prokurator a niema dlaczego bo bzdury wyciagniete z czyjegos ch…..a wyssane zawistne polityczne buraki z pisu

  • A gdzie byli prokuratorzy pzry Amber Gold!! Proswze obejrzec przesluchania na komisji to moze sie Jasnie Panu oczka otworza. Bo albo jasnie Pan udaje Jasnie Glupka albo to jest fakt!! I wszystko dla idei obrony malwersanta!! Czyli wg starej zasady cel uswieca srodki!! I nikt mu nie zazdrosci tych ukradzinych milonow, bo niech sobie jasnie Pan zanotuje, za nie kazdy ma charakter zlodzieja i nie kazdy moglby spac spokojnie okradajac biedne dzieci!!!

  • Nie dość że masz rację to dodam jeszcze jedno, myślicie że kto to wszystko zoorganizował???? Kto wykonał , kto ma zrobić przetargi na sprzęt medyczny i.t d. Wkurwią mnie takie sapanie ludzi. Jest sprzęt który ratuje ludzi, stoi w szpitalu na każdym kroku. Więc o co afera? Zazdrość!!!! Więc trzeba kogoś Uje…..

   • ” TAK TO DZIAŁA:
    byłem kilka lat konserwatorem sprzętu medycznego na Bloku Operacyjnym w jednym z warszawskich szpitali
    …kiedy sprzęt od WOŚP stoi szósty rok w piwnicy i w pakamerze i się kurzy, nieużywany. Dlaczego ??? Bo dyrektor szpitala miał jaja i się przeciwstawił mafii medycznej, którą Owsik wspiera. A działa to tak:
    1. Owsik dostaje pełne info od zaufanych kolesi , które szpitale są w stanie zaciągnąć kredyt na drogi sprzęt od koncernów medycznych i jaki to będzie sprzęt.n.p.od pana profesora gACIE NACIĄG.
    2. Ogłasza „na co w tym roku zbiera”. Po zbiórce i ogłoszeniu wyników rozpoczyna się „polowanie na frajerów”.
    3. W porozumieniu z NFZtem, gdzie przecież siedzą „sami nasi”, przekazuje nieodpłatnie sprzęt do „potrzebujących placówek” w całej Polsce. Sprzęt jest oczywiście cały oklejony serduszkami.
    4. Aby szpital mógł uruchomić drogi, zachodni sprzęt (kupić szkolenia, instrukcje, odczynniki) potrzebuje kosmicznych milionów, których oczywiście nie ma, bo ledwo przędzie …. Dlatego aby sprzęt z WOŚP zadziałał, szpital MUSI WZIĄĆ LICHWIARSKI KREDYT !
    5. Potem sytuacja jest już dość klarowna – szpital zadłuża się coraz bardziej bo eksploatacja drogiego sprzętu z zachodu kosztuje coraz więcej … Fakty TVN pierdolą o „kolejnych niegospodarnościach w Służbie Zdrowia” i tak dalej i tak dalej … A za rok rozpocznie się polowanie na kolejnych frajerów, tym razem będzie to Pogotowie ?? Czy oddziały pediatryczne ???
    6. To złodziejstwo i bandytyzm nie ma końca, bo:
    – Polacy chcą dawać na Owsiaka i się cieszą,
    – Owsik kombinuje coraz więcej i się cieszy,
    – lewackie media klepią po plecach Owsiaka, popierają i się cieszą z reklamy i wpłat od reklamodawców,
    – bandyci z mafii medycznej zarabiają krocie i się cieszą,
    – na koniec lichwiarski bank udziela niespłacalnego, ale gwarantowanego z budżetu Państwa Polskiego, bardzo drogiego kredytu i ten to dopiero się cieszy ….
    POLAKU, SKOŃCZ Z TYM BANDYTYZMEM, NIE DAWAJ WIĘCEJ OWSIaKOWI, DAJ LEPIEJ SWOIM RODZICOM ALBO SWOIM DZIECIOM, wnukom ! ” /A.L. Korczak./

 3. Di Jasnie oslepionego Pana: A gdzie byli prokuratorzy przy Amber Gold?? Prosze obejrzec przesluchania na komisji d/s Amber Gold, to moze sie Jasnie Panu slipka otworza. Bo albo Jasnie Pan udaje Jasnie Glupka albo faktycznie jest Pan nim!! I wszystko dla idei obrony malwersanta!! Czyli wg starej zasady: cel uswieca srodki!! I nikt mu nie zazdrosci tych ukradzinych milonow, bo niech sobie Jasnie Pan zakonotuje, za nie kazdy ma charakter zlodzieja i nie kazdy moglby spac spokojnie okradajac biedne dzieci!!!

 4. Ten komunistyczny pachołek ma apologetów wśród towarzyszy z tamtej bolszewickiej epoki. Oni też go bronią. Czas skończyć z wyłudzaniem kasy kosztem dzieci, robienia fortuny na przekrętach i łatwego życia.

 5. Wejdź do obojętnie jakiego szpitala i zobaczysz na co Owsiak zbiera mój syn 20 lat temu leżał już w inklubatorze z serduszkiem i nie jeździ majbachem bezdomny mu samochodów nie daje, nawet gdyby Owsiak brał 90procent że zbiórki to i tak starcza na inkubatory i inne niezbędne rzeczy w szpitalach

 6. serduszko można nakleić w każdej chwili,
  złodziejstwo nawet aż w tak wysokiej formie nie do przyjęcia,
  WOŚP to zaszczytny cel, ale z prawdziwą, rzetelną, uczciwą usługą, ale nie w tej formie, złodzieja owsika i jego rodziny.

  Pieniądze możesz wpłacić na fundacje po ich uprzednim sprawdzeniu, będziesz miał przynajmniej pewność, że 90 % trafi do osoby cierpiącej a nie odwrotnie.

 7. Wszystkie Banki i prokuratury obsadzonę są żydami,więc 'rodakowi’ NIC NIE ZROBIĄ a Polak to sobie może tylko w internecie popisać ***

 8. W Niemczech tez jest taka zbiorka EIN HERZ FÜR KINDER i zalozycielem jest niejaki Alex Springer 🙂
  Wiec chyba to samo towarzystwo co w PL popiera Owsika 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ