Wałbrzych-Dzierżoniów: Napad z nożem na taksówkarza. Napastnicy wywieźli pokrzywdzonego do lasu. Tam zaatakowały ich szerszenie 

policja logo.png

Wałbrzyscy policjanci współpracując z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa, po szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o napad na taksówkarza. Sprawcy zamówili kurs. Podczas jazdy grozili kierowcy nożem, żądając wydania pieniędzy. Gdy swój cel osiągnęli związali pokrzywdzonego i wieźli w bagażniku auta do lasu, gdzie miał zostać przywiązany do drzewa. Nie wiedzieli jednak, że napotkają tam szerszenie. Zostawiając mężczyznę uciekli. Po zatrzymaniu obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. 

Policjanci z wałbrzyskiej komendy miejskiej, w wyniku prowadzonych szeroko zakrojonych działań, współpracując z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa, ustalili i zatrzymali 2 mężczyzn podejrzanych o napad na taksówkarza z użyciem noża. Zatrzymani, to mieszkańcy powiatu dzierżoniowskiego i województwa warmińsko – mazurskiego. Obaj podejrzani trafili do policyjnego aresztu. 

Do napadu doszło 2 października br. Jak wynika z ustaleń policjantów pracujących nad tą sprawą, dwóch młodych mężczyzn zamówiło kurs taksówką z Dzierżoniowa do Wałbrzycha. Jadąc przez Walim jeden z mężczyzn przyłożył kierowcy taksówki nóż do szyi, kazał zatrzymać pojazd i zażądał wydania pieniędzy.  
Przerażony pokrzywdzony wydał gotówkę. Napastnicy związali następnie mężczyznę i wywieźli go w bagażniku taksówki do pobliskiego lasu. Tam sprawcy postanowili kierowcę przywiązać do drzewa. Nie wiedzieli jednak, że w dziupli drzewa, które wybrali zagnieździły się szerszenie. Owady zaatakowały mężczyzn. Napastnicy pospiesznie uciekli do samochodu, pozostawiając swoją ofiarę. Pokrzywdzonemu po pewnym czasie udało się dotrzeć do najbliższych zabudowań, skąd wezwał pomoc. Sam, ze względu na pogryzienie przez szerszenie, trafił do szpitala.  

Policjanci z Wałbrzycha natychmiast zajęli się sprawą. Wspólnie z funkcjonariuszami z Dzierżoniowa prowadzili szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą za sprawcami napadu. Rysopisy napastników podany przez pokrzywdzonego oraz podjęte czynności operacyjne doprowadziły funkcjonariuszy najpierw do 20 – letniego mieszkańca powiatu dzierżoniowskiego. Mężczyzna został zatrzymany. Po zatrzymaniu okazało się, że w jego domu ukrywał się też drugi ze sprawców, 19 – letni mieszkaniec województwa warmińsko – mazurskiego.  

Obaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty w tej sprawie. Za przestępstwo, o które są podejrzani, może grozić im teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd, który po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 

źródło: policja.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj