Wrocław:  Areszt za napady z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kradzieże „na wyrwę”

logo policji 2.jpg

Wrocławscy policjanci z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowania i rozboje na terenie miasta. Funkcjonariusze ustalili, że sprawca m.in. po wejściu do jednej z aptek groził farmaceutce przedmiotem przypominającym broń żądając wydania pieniędzy. Jednak nic nie zabrał, bo w kasie nie było jeszcze utargu. Policjanci potwierdzili też, że podejrzany podjeżdżał rowerem do osób, które zajęte były prowadzeniem rozmów przez telefon i wyrywał im smartfony, a następnie uciekał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Został tymczasowo aresztowany i teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. 

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Wrocław Śródmieście realizując czynności operacyjne wytypowali i namierzyli aktualne miejsce pobytu 32-latka podejrzanego o napady rabunkowe na terenie miasta. 

Ustalenia policjantów potwierdziły, że podejrzany dokonał, co najmniej dwóch rozbojów z użyciem niebezpiecznego narzędzia i kilku innych przestępstw. Pierwszy z nich to napad na jedną z aptek, gdzie sprawca grożąc farmaceutce przedmiotem przypominającym broń zażądał wydania pieniędzy, jednak swojego celu nie osiągnął, bo w kasie nie było jeszcze utargu. Kolejny czyn karalny to rozbój na mężczyźnie, któremu 32-latek również groził przedmiotem przypominającym broń, a następnie skradł odzież. 
Mężczyzna ten podejrzany jest także o włamanie do jednego z domów jednorodzinnych na terenie dzielnicy Śródmieście oraz liczne kradzieże telefonów komórkowych na tzw. wyrwę. Okazało się, że 32-latek podjeżdżał rowerem do osób, które zajęte były prowadzeniem rozmów przez telefon i wyrywał im smartfony, a następnie uciekał.

Czynności realizowane przez funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania kilku telefonów pochodzących z kradzieży, które powrócą teraz do właścicieli. 
Obecnie funkcjonariusze w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tych spraw. Podejrzewają, że może mieć on na sowim koncie więcej podobnych czynów. 
Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia mężczyźnie w sumie 8 zarzutów za tego typu przestępstwa. Decyzją sądu został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. 

Przypomnijmy, że za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Natomiast sprawca rozboju, który posługuje się bronią palną, nożem lub innym niebezpiecznym przedmiotem podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 15. 

foto:wds

źródło: policja.gov.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ