Wrocław: Karta opiekuna psa! Niezbędna w razie wypadku

karta psa 2.jpg

 „Mój pies jest sam w domu” – taki napis umieszczony jest na karcie opiekuna psa może uratować życie czworonoga. Na odwrocie karty jest kontakt do osoby, która w razie jakiegoś wypadku zobowiązała się do opieki nad naszym czworonogiem. Inicjatorem tej akcji jest wrocławska szkoła czworonogów Nakama.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: Pan X ma sympatycznego psiaka. Pan X nie ma we Wrocławiu rodziny. Mieszka ze swoim ukochanym pupilem. Pies codziennie czeka na swojego opiekuna, kiedy ten wróci z pracy. Pan X dobrze opiekuje się swoim pupilem. Chodzi z nim na kilka spacerów dziennie, karmi w odpowiednich porach, zawsze pilnuje, aby czworonóg miał w misce czystą wodę do picia. Jednak pewnego dnia wydarza się coś nieoczekiwanego. Pan X w drodze do pracy ulega wypadkowi. Nieprzytomny trafia do szpitala. Czeka go długa kuracja. I nikt nie ma pojęcia, że w domu mężczyzny czeka zwierzak.

Nie zawsze sąsiedzi są czujni i zaalarmują o takiej sytuacji odpowiednie służby. Co wtedy? Jeśli ranny będzie nieprzytomny dłuższy czas czworonoga czeka nie tylko stres, ale i cierpienie z głodu i pragnienia. I niestety w skrajnych wypadkach – śmierć głodowa.

Stąd pomysł na akcję zainicjowaną, przez wrocławską szkołę dla psów Nakama. Karta opiekuna psa ma pomóc zadbać o bezpieczeństwo naszego pupila podczas takiej nagłej nieobecności. Jest informacją dla ratowników medycznych i innych służb o tym, że posiadamy psa, który został sam w domu i potrzebuje opieki.

 – Na kartę opiekuna psa natknęliśmy się śledząc całą masę psiolubnych stron na facebooku kilka miesięcy temu. Z tego, co zauważyliśmy podobna inicjatywa miała miejsce już w kilku miejscach w Polsce i cieszyła się bardzo pozytywną reakcją. Uważamy, że to naprawdę bardzo pożyteczna inicjatywa i warto ją wprowadzić także u nas. Reakcja ludzi przerosła nasze oczekiwania. Dzięki pomocy wrocławskiego schroniska w promowaniu inicjatywy dotarliśmy do kilkunastu tysięcy odbiorców i reakcje bez wyjątków były bardzo pozytywne. Rozważamy stworzenie podobnej karty dla opiekunów kotów. Z początku ze względu na charakter naszej działalności byliśmy do tego nastawieni sceptycznie, ale po tylu prośbach i pytaniach zaczęliśmy poważnie się nad tym zastanawiać – mówi Karolina Skultecka z Nakamy.

Kartę należy mieć zawsze przy sobie, szczególnie jeśli mieszkasz sam. 

Wzór karty możecie pobrać z facebukowego profilu Nakamy tutaj. To nic nie kosztuje. Wystarczy pobrać plik, wydrukować kartę, wypełnić i oczywiście nosić przy sobie. 

źródło: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj