Wrocław: Dzisiaj XIII Dolnośląski Festiwal Dyni

dynia-jpg2.jpg

Po raz trzynasty w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się Festiwal Dyni, którego najważniejszym akcentem jest „Największa dynia” – tradycyjny konkurs na największą dynię. Przypomnijmy, że najcięższa dynia z ubiegłego roku ważyła 648,2 kg i był to rekord Polski, a niezwykły okaz wyhodowała  Dominik Kędziak.

W tym roku konkurs podobnie rozegra się w aleja głównej ogrodu pod dębem.

Rozpoczęcie ważenia o godz.  11.00; rozstrzygnięcie konkursu ok. godziny 12.00.

Poza tym podczas Festiwalu Dyni odbędą się: 

  • „Najdziwniejsza dynia” – wystawa na trawniku pod kasztanowcami. Rozstrzygnięcie konkursu przez komisję o godzina 12.00, to jeden z najtrudniejszych konkursów do sędziowania.

  • Plener plastyczny „Dyniowe Koty” – w godz. 10.00-13.30, ogłoszenie wyników – godz. 14.30 (współorganizator – MDK im. M. Kopernika). Ponad 100 uczestników w 2015 r.

  •  Konkurs „Dyniowe przebranie” – godz. 12.00-13.00. Rozstrzygnięcie konkursu o godz. 13.30 na scenie głównej.

  •  Występ zespołu piosenki i tańca oraz zabawy muzyczne –  MDK Wrocław Śródmieście –  godz. 14.00, na trawniku pod kasztanowcami.

  •  „Najsmaczniejsza dynia” – konkurs kulinarny. Kawiarnia Caffe Flora przy placu z fontanną. Rozstrzygnięcie konkursu o godz. 14.30. Zapraszamy do przynoszenia własnych potraw z dynią.

  •  Imprezy towarzyszące: – wystawy; – kiermasze; ponad 80 stoisk spożywczych, pamiątkarskich, artystycznych i przemysłowych oferujących artykuły tematyczne związane z dynią.

Ogłoszenie wyników konkursów, wręczanie nagród – godz. 15.30 – plac koło fontanny na terenie działu ozdobnego.

Organizator: Uniwersytet Wrocławski Ogród Botaniczny. Wydarzenie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

 

źródlo: wroclaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj