“Smoleńsk Pamiętamy!” – dziś 78. miesięcznica tragedii 10.04.10

12.jpg

W poniedziałek rano (10 października) rozpoczęły się obchody 78. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku. Wieczorem, jak od ponad sześciu lat, najpierw odprawiona zostanie msza św., a po nabożeństwie Marsz Pamięci przejdzie na Krakowskie Przedmieście.

W poniedziałkowy poranek, o godzinie 8.41, oddano hołd  96. osobom, które zginęły w Smoleńsku. Uroczystości rozpoczęły się mszą seminaryjną w kościele pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i Świętego Józefa Oblubieńca w Warszawie. Przed Pałacem Prezydenckim obecny był prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Natomiast wieczorem, jak co miesiąc, w całym kraju Polacy spotkają się, aby modlić się w intencji Marii i Lecha Kaczyńskich oraz pozostałych 94 ofiar narodowej tragedii.

W Warszawie, w archikatedrze pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela, o godz. 19 rozpocznie się nabożeństwo w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, a po nabożeństwie przejdzie Marsz Pamięci, który tradycyjnie zakończy się przed Pałacem Prezydenckim.

Czytaj: Wrocław: 10 października – Msza Św. w intencji Ojczyzny i Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

źródło: niezalezna.pl

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ