Szydło w PZL Świdnik: Polski rząd stawia w rozwoju gospodarczym na innowacyjność i nowe technologie

hqdefault.jpg

 

Premier Beata Szydło złożyła wizytę w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL Świdnik S.A. – Program rozwoju, który realizuje rząd zakłada, że polski przemysł jest podstawą rozwoju gospodarki. Obowiązkiem polskiego rządu jest bronić interesów Polski i polskiej gospodarki – powiedziała dziś szefowa rządu. Na poniedziałek zapowiedziano jeszcze odwiedziny w zakładzie w Mielcu.

Głównym tematem rozmów będzie ewentualne przystąpienie PZL do przetargu na zakup śmigłowców wielozadaniowych dla polskiego wojska – podaje 300polityka.pl. Szefowa rządu już wczoraj zapowiedziała, że odwiedziny są częścią procesu „odbudowywania polskich firm”.
 
Premier Szydlo podczas wizyty w Świdniku stwierdziła, że rząd musi bronić interesów Polski.  Sprzęt powinien być produkowany w Polsce i przez polskich pracowników.

 

Polski rząd stawia w rozwoju gospodarczym na innowacyjność i nowe technologie – dziś to konieczność

– mówiła Beata Szydło.

 

Jesteśmy w zakładzie, który co prawda ma właściciela zagranicznego, ale właściciela który prowadzi mądrą politykę, który zatrudnia tu w Polsce kilka tysięcy osób, który w Polsce płaci podatki. Tak rozumiemy nowoczesny przemysł, patriotyzm gospodarczy. Zapraszamy inwestorów, ale chcemy by w Polsce budowali nowoczesne firmy, rozwijali nowoczesne technologie, dawali godne zatrudnienie polskim pracownikom. Tak postępują wszystkie mądre państwa. Tak będziemy prowadzili naszą politykę gospodarczą. Ja będę jeszcze dziś w Mielcu, tam też będziemy rozmawiali o możliwości doposażenia polskiej armii

– dodała.

fot. youtube.com

źródło: niezalezna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj