Wrocław: Napadł na kobietę i ukradł pieniądze i dokumenty

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o napad rabunkowy. Sprawca na jednej z ulic Rakowca doprowadził do stanu bezbronności idącą z zakupami kobietę, a następnie ukradł jej torbę z dokumentami i pieniędzmi. Funkcjonariusze potwierdzili też, że podejrzany ma na swoim koncie m.in. włamanie do sklepu i kradzież mienia. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach i decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Grozić mu może teraz kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. 
 

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. Okazał się nim 32-leni mieszkaniec Wrocławia. 
Do zdarzenia doszło na jednej z ulic wrocławskiego Rakowca. Sprawca wykorzystując swoją przewagę fizyczną zaatakował starszą kobietę idącą z zakupami do domu, a następnie doprowadził ją do stanu bezbronności i zabrał torbę z pieniędzmi oraz dokumentami.  
 

Policjanci po zgłoszeniu dokładnie przeanalizowali zebrane informacje i na podstawie ustaleń operacyjnych wytypowali osobę podejrzaną o to przestępstwo. Kolejne działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 32-latka, któremu przedstawiono zarzuty w tej sprawie.  
Wyjaśniając wszystkie okoliczności tego zdarzenia policjanci ustalili także, że mężczyzna ma na swoim koncie jeszcze włamanie do jednego ze sklepów i kradzież mienia o wartości 300 złotych.  
 

Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za popełnione czyny mężczyźnie grozić może teraz kara pozbawienia wolności nawet do 12 lat.  

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj