Śledztwa ws. reprywatyzacji wznowione. Wśród nich kamienica zwrócona rodzinie HGW

Pytań dotyczących reprywatyzacji jest bardzo wiele. Są już rezultaty pracy prokuratury. W ich wyniku są prowadzone śledztwa – powiedział Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro podczas konferencji prasowej w Prokuraturze Krajowej w Warszawie. PG podjął decyzję, że wznowionych będzie 28 śledztw. Dotyczą 33 warszawskich adresów, w tym m.in., kamienicy na ulicy Noakowskiego 16, która została zwrócona mężowi Hanny Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy.

Za Hanną Gronkiewicz-Waltz ciągnie się afera reprywatyzacyjna. Pretensje mają nie tylko jej polityczni przeciwnicy. Także działacze PO mają szereg zarzutów do HGW. O błędy komunikacyjne po wybuchu afery reprywatyzacyjnej, o trzymanie przy sobie ludzi, którzy – jak wprost określa to jeden rozmówców – pogrążali prezydent.

Hanna Gronkiewicz-Waltz jest pod ostrzałem. W związku z afera reprywatyzacyjną atakowana jest niemal ze wszystkich stron. Złożono nawet wniosek o referendum w spawie jej odwołania. Stowarzyszenie Oburzeni apelują nawet o tymczasowy areszt dla HGW.

Ankietowani pytani o aferę uważają, że odpowiedzialna za nią jest właśnie prezydent miasta. Dodatkowo większość z nich uważa, że HGW powinna podać się do dymisji.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w Radu Zet uchylił rąbka tajemnicy. Zapowiedział, że niebawem Prawo i Sprawiedliwość przedstawi plan jaki ma dla Warszawy. Ocenił, że Hanna Gronkiewicz-Waltz nie powinna rządzić stolicą i podać się do dymisji dawno temu.

Minister Ziobro przedstawił informację o tym jak dotychczas wyjaśniano sprawy reprywatyzacji w Warszawie.

Ludzie byli i są wyrzucani z kamienic przez tych, którzy przez swoje koneksje mogli bezkarnie przez lata czynić im krzywdę. Analiza, która została przeprowadzona w prokuraturze warszawskiej doprowadziła do podjęcia decyzji o prowadzeniu kilkudziesięciu kolejnych śledztw. Zadajemy sobie pytanie dlaczego tak się działo, dlaczego prokuratura była świadkiem takiego bezprawia. Te pytania nasuwają się same i one też wymagają osobnego śledztwa

– podał minister Ziobro.
 

Tzw. prokuratura “niezależna” w sprawach dot. reprywatyzacji była świadkiem bezprawia i krzywdy ludzi

– dodał minister.

Wznowione zostaną 28 śledztwa. Prokurator Generalny zlecił kontrolę wszystkich spraw w okresie od 1 stycznia 1999 roku do 30 sierpnia 2016 roku, w których odmówiono wszczęcia postępowania, umorzono je lub zawieszono.

28 spraw budzi poważne wątpliwości. Prokuratura podała adresy nieruchomości:

Zgoda 4, Poznańska 37, Królewska 39, Twarda 10, Twarda 8/12, Dahlberga 5, Twarda 8, Hoża 25, Hoża 25A, Poznańska 14, Noakowskiego 18, Noakowskiego 16, Noakowskiego 12, Marszałkowska 43, Sękocińska 5, Asfaltowa, Narbutta 60, Kazimierzowska 34, Dąbrowskiego 18, Odolańska 15, Szpitalna 3, Tykocińska 40, Tykocińska 30, Londyńska 26, Miechowska 4, Narbutta 8, Gagarina 33, Puławska 31, Puławska 33, Puławska 42a, Puławska 44, Puławska 48, Puławska 46.

W konferencji wzięli udział Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski i Prokurator Regionalny w Warszawie

Andrzej Szeliga.
 

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ