Tomasz Lis zmanipulował słowa prezesa PiS. A za nim inne media. Wszystko i tak przebił „Fakt

Lis.jpg

Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię. Chcemy, by było to możliwe ze względu na realną pomoc, która będzie udzielana także ze środków publicznych. Oczywiście mowa tylko o tych przypadkach trudnych ciąż, gdy nie ma zagrożenia życia i zdrowia matki – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Jego słowa szybko zostały zmanipulowane. Najdalej poszedł dziennik „Fakt”, który napisał: „Kaczyński chce, by kobiety rodziły zdeformowane dzieci!”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości mówił w wywiadzie dla PAP m.in. o sprawach aborcji.

Legalnych aborcji jest teraz rocznie około tysiąca, z tego ogromna część spowodowana jest zespołem Downa. Mamy nadzieję, że niedługo już tego nie będzie, taki jest nasz cel. Trzeba to jednak odpowiednio przygotować, trzeba także przekonać społeczeństwo, w szczególności kobiety i będziemy to robić

– stwierdził Jarosław Kaczyński.

Tymczasem Tomaszowi Lisowi wpadł w oko fragment wypowiedzi lidera PiS. Pieszczoch poprzedniej ekipy twórczo przerobił jednak jego słowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj