Na Karłowicach będą bezpłatne szczepienia przeciwko grypie

zastzryk.png

26 października wrocławianie mogą wziąć udział w bezpłatnych szczepieniach przeciw grypie. Akcja skierowana do wszystkich osób i odbywa się w ramach III Ogólnopolskiego Dnia Profilaktyki Grypy.

Bezpłatne szczepienia dla mieszkańców Wrocławia odbędą się 26 października 2016 r. w godzinach 13.00-18.00 lub do wyczerpania zapasów dawek przeznaczonych na potrzeby akcji, w Centrum Medycznym Ad-Med (ul. W. Syrokomli 1, Karłowice).

Szczepienia wskazane są przede wszystkim osobom leczącym się na choroby układu krążenia i oddechowego, diabetykom oraz kobietom w ciąży. Eksperci podkreślają, że niepoddanie się szczepieniom ochronnym może być ryzykowne dla naszego zdrowia. Dlatego tegoroczne działania Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy prowadzone są pod hasłem „Grypa – szczepisz czy ryzykujesz?”. O podaniu szczepionki zawsze decyduje lekarz, na podstawie wywiadu przeprowadzonego z pacjentem.

– Należy pamiętać, że grypa to nie jest zwykłe przeziębienie i dlatego nie wolno jej lekceważyć. Wirusy grypy mogą powodować niebezpieczne powikłania, nawet zagrażające życiu. Szczególnie narażeni są pacjenci z grup wysokiego ryzyka powikłań pogrypowych, czyli osoby starsze i przewlekle chore. Odporność tych osób jest obniżona. Szczepionka natomiast uodparnia przeciw wirusowi grypy i minimalizuje ryzyko powikłań pogrypowych  – podkreśla dr hab. n. med. Agnieszka Mastalerz-Migas, Kierownik Katedry i Zakładu Medycyny Rodzinnej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

 

foto: you tube

źródło: wrocław.pl

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj