Odrażająca akcja KOD. Wręczyli medal Schultzowi

Shultz.jpg

Aleksandra Banasiak, kombatantka Poznańskiego Czerwca `56, obecnie sympatyczka KOD-u, wręczyła medal upamiętniający robotniczy zryw Martinowi Schulzowi. U jej boku stał… Mateusz Kijowski.

W środę w Brukseli, w gmachu Parlamentu Europejskiego, wręczono Europejską Nagrodę Obywatelską. Otrzymało ją kilkadziesiąt organizacji i osób z różnych krajów. Na wniosek eurodeputowanej Platformy Obywatelskiej Róży Thun, także Komitet Obrony Demokracji. Oczywiście Mateusz Kijowski wykorzystał okazję, aby zaatakować polski rząd.

Do bulwersujących wydarzeń doszło przed ceremonią. W Brukseli pojawiła się bowiem Aleksandra Banasiak, traktowana jako bohaterka Czerwca ’56. Także dostała ENO (na wniosek Anny Kozłowskiej-Rajewicz z PO), ale zanim to się stało, sama kogoś uhonorowała, wręczając pamiątkowy medal z okazji 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca. Otrzymał go… Martin Schulz, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, który wielokrotnie negatywnie wypowiadał się o Polsce. Obok Banasiak wręczającej medal politykowi z Niemiec stał Mateusz Kijowski.

Sytuacja kuriozalna

– przyznaje europoseł Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący PE. 

Działacze KOD natychmiast pochwalili się otrzymaniem ENO. Ale to uzasadnienie…

„Za to, że w pokojowy, otwarty i niedyskryminujący sposób jednoczy ludzi w Polsce i w innych miastach Europy oraz krzewi przywiązanie do wartości, symboli i instytucji europejskich”

– napisali KOD-ziarze na facebookowym profilu.

źródło: niezależna.pl

fot: youtube

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj