Sukcesy polskiej firmy. Ursus znacząco zwiększa sprzedaż

ursus.jpg

Ursus odnosi kolejne sukcesy. Polski producent ciągników zanotował znaczny wzrost sprzedaży w porównaniu z rokiem ubiegłym. Ponad dwukrotnie wzrósł również udział Ursusa w rynku ciągników.

Znany polski producent ciągników i maszyn rolniczych – Ursus – odnosi kolejne sukcesy. Według wyliczeń, w okresie od początku 2016 r. do końca września, producent sprzedał 439 nowych ciągników, podczas gdy w roku ubiegłym było to tylko 287. Rośnie jednak nie tylko sprzedaż, ale i udział Ursusa w rynku. W porównaniu z rokiem ubiegłym Ursus zanotował ponad dwukrotnie więcej rejestracji swoich ciągników. W 2015 r. stanowiły tylko 2,93% ogólnej liczby rejestracji, podczas gdy w roku bieżącym to 6,56%.

Ursus jest rozpoznawalną na świecie i uznaną markę produkującą ciągniki oraz maszyny rolnicze, a od niedawna również autobusy i samochody elektryczne Firma ma tradycję sięgającą końca XIX w. i bardzo mocno kojarzona jest z Warszawą. Obecnie jednak siedziba spółki Ursus S.A. znajduje się w Lublinie, a zakłady produkcyjne mieszczą się w Dobrym Mieście, Opalenicy oraz właśnie w Lublinie. Ursus S.A. łącznie zatrudnia około 800 osób.

Sukcesy motywują Ursus S.A. do dalszej pracy. W ciągu najbliższego roku chce zwiększyć do 15% swój udział w polskim rynku nowych ciągników. Planowany jest również nowy model ciągnika o mocy 150 KM. Również na obcych rynkach Ursus planuje ofensywne działania – w ciągu maksymalnie 3 lat chce zwiększyć sprzedaż na obcych rynkach o 30%. Jak dotąd Ursus skutecznie działał na rynkach europejskich oraz afrykańskich.

źródło: telewizja republika

PODZIEL SIĘ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ